Tomáš Batiz Hokej

Krásny a ťažký zápas: Mikulášania si bojovne vykorčuľovali víťazstvo

Liptovský Mikuláš v piatok nastúpil na ťažký, ale kvalitný zápas s hokejistami z Prešova. Po napínavých troch tretinách si Liptáci v 36. kole 1. hokejovej ligy vybojovali pre svoj tím zaslúžené víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Krásny a ťažký zápas: Mikulášania si bojovne vykorčuľovali víťazstvo
Foto: Slávka Kellová

Začiatok piatkového zápasu určite neprebiehal ani podľa predstáv Mikulášanov ani Prešovčanov. Po niekoľkých dobrých šanciach oboch tímov sa v 15. minúte hra prerušila kvôli problémom s ľadovou plochou. Prvá časť hry sa preto dohrávala v druhej tretine.

V skutočne dobrom a napínavom súboji sa prvé úspešné zakončenie dostavilo v 36. minúte, kedy sa domáci konečne dostali do jednogólového vedenia, po peknej akcii a rýchlom preniknutí do útočného pásma, na ktorého konci čakal Patrik Kubáň. Ten presnou mierenou strelou do pravého horného rohu nedal Fedorovi šancu (1:0).

Dlho sa však Liptáci z vedenia netešili, pretože v posledných sekundách prostrednej časti hry Prešovčania vyrovnali po góle Mareka Náhlik, ktorý sa pred brankárom Palkom nemýlil a presnou strelo vyrovnal na 1:1.

Tretia tretina bola skutočne viac než napívaná. Mikulášania útočili na plný plyn a to sa im aj vyplatilo, keď sa v 52. minúte opäť dostali do vedenia a to sa hneď odrazilo aj na nálade na štadióne v Liptovskom Mikuláši. Z vedúceho gólu na 2:1 sa fanúšikovia tešili opäť spolu s Patrikom Kubáňom. Ten sa po skvelej prihrávke Petra Bartíka ocitol osamotený pred brankárom a následnou strelou do pravého horného rohu mu nedal nárok.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Prešov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Bruncko) – Fabo, Mezovský, Devečka, Duriš, Kuric, Kubáň, Kledrowetz, Matejka, Klepáč, Poliaček, Sajko, Uhrík, Lištiak, Mravec, Kubovčík, Bartík, Galko, Bača, Paukovček.

HC 07 Prešov: Fedor (Kmeť) – Varga, Hopkovič, Matejiček, Kadlubiak, Hajduk, Sabol, Loydl, Segľa, Caban, Romanek, Macejka, Kubus, Schneider, Gavač, Náhlik, Leskovjanský, Mikluš, Tomčák, Kivader.

420 divákov

Vzájomné zápasy:

  • 9. kolo 07.10.2011 Lipt. Mikuláš – Prešov 2:3
  • 24. kolo 25.11.2011 Prešov – Lipt. Mikuláš 5:2
  • 3. kolo 25.09.2012 Prešov – Lipt. Mikuláš 6:4
  • 14. kolo 28.10.2012 Lipt. Mikuláš – Prešov 8:7
  • 25.kolo 02.12.2012 Prešov – Lipt. Mikuláš 4:1

ilustračné foto: Majo Eliáš

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM