Pavol Tomčík Hokej

Infarktový záver: Hokejisti Liptovského Mikuláša vstali z mŕtvych!

Neuveriteľný obrat predviedli hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš v dnešnom štvrtom semifinále play-off prvej hokejovej ligy proti Spišskej Novej Vsi. Liptáci prehrávali 1:4, no vyhrali 6:5 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Infarktový záver: Hokejisti Liptovského Mikuláša vstali z mŕtvych!

Keď ešte na začiatku 34. minúty svietil na ukazovateli stav 4:1 v prospech hostí, zdalo sa, že Spišská Nová Ves má postup do finále play-off druhej najvyššej hokejovej súťaže vo vrecku. Mikulášania však po heroickom závere dokázali odvrátiť vypadnutie a koniec sezóny. Trochta v 52. minúte v presilovke vyrovnal na 5:5 a duel išiel do predĺženia. V ňom Školiak, opäť pri početnej výhode, rozhodol o výhre MHK 32.

Semifinále je tak v prípade tejto série vyrovnané (2:2). O postupujúcom do finále rozhodne pondelkový piaty duel na ľade v Spišskej Novej Vsi. Začiatok stretnutia je o 17:00 hod. Obdobná situácia je i v sérii medzi Detvou a Bardejovom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 6:5 pp (1:2, 1:3, 3:0 – 1:0)
Góly: 41. a 50. Sukeľ, 7. Devečka, 34. Roháč, 52. Trochta, 62. Školiak – 11. Smotrila, 19. Horváth, 27. Krempaský, 28. Gurčík, 39. Vartovník
Rozhodovali: Valach – Holienka, Smrek
Vylúčení: 3:4, navyše: Hamrák (Spišská Nová Ves) 5+DKZ za narazenie zozadu
Presilovky: 3:1
Oslabenia: 0:0
Divákov: 1900
Zostava MHK 32: Hollý (28. Fedor) – Devečka, Nitriansky, Kadlubiak, Hriňa, Mezovský, Burzala, Školiak – M. Sukeľ, Macík, Bartík, Trochta, Števuliak, Roháč, Piatka, Kuric, Uhrík, Marcinko, Poliaček
Tréner: Marián Horváth
Stav série: 2:2