Tomáš Batiz Správy

Hrádok uspel v hodnotení kraja: Mesto má najtransparentnejšiu internetovú stránku

Mesto Liptovský Hrádok sa môže pochváliť najtransparentnejšiou internetovou stránkou. Radnica tak uspela v hodnotení v rámci celého kraja.

Ilustračný obrázok k článku Hrádok uspel v hodnotení kraja: Mesto má najtransparentnejšiu internetovú stránku
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Najtransparen­tnejšiu webovú stránku v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) má mesto Liptovský Hrádok. Vyplýva to z výsledkov projektu Otvorené mestá a obce – mapa transparentnosti ŽSK, ktorý od júna 2018 do novembra 2019 realizovalo občianske združenie Pro Senium et Cultura.

Liptovskohrádocká mestská internetová stránka je podľa výsledkov najtransparen­tnejšou spomedzi 308 hodnotených stránok miest a obcí v kraji.

„Skúmali a hodnotili sme informácie, ktoré by samosprávy mali mať na svojich weboch podľa Zákona o slobode informácií. Cielený bol na údaje, ktoré nemusia byť nutne zverejnené, ale ich zverejnením samospráva deklaruje otvorenosť svojich procesov a v neposlednom rade aj zodpovednosť a dôveru voči svojim občanom. Taktiež sa hodnotila užívateľská stránka webových sídiel,“ uviedli autori projektu.

Účelom prieskumu bolo sledovať aj proaktívne a zaujímavé počiny informovanosti a otvorenosti samospráv, dobré nápady a myšlienky. Projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Informáciu zverejnila liptovskohrádocká mestská samospráva na oficiálnej webovej stránke.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM