Tomáš Batiz Správy

Historické vozidlá brázdili mikulášske cesty: Pozrite si unikátne FOTO!

Liptovský Mikuláš bol dejiskom ďalšej zaujímavej akcie, pri ktorej sa stretli fanúšikovia historických vozidiel.

Ilustračný obrázok k článku Historické vozidlá brázdili mikulášske cesty: Pozrite si unikátne FOTO!
Foto: Tomáš Batiz

V poradí už 2. ročník obľúbenej akcie Priateľov historických vozidiel na Liptove zožal úspech aj tento rok. Dokopy až 62 starších vozidiel prechádzalo liptovskými cestami. “Sme veľmi radi, že v tejto akcií pokračujeme. Okrem toho nás teší aj bohatá účasť, ktorá tento rok presiahla počet 60 vozidiel. Dúfame, že v budúcom roku sa priblížime možno aj k vysnívanej 100-vke,” zhodnotil Martin Bátory, jeden z organizátorov.

Spomedzi viacerých historických vozidiel sa na 2. ročníku predstavili aj motorky. “Dokopy sme tento rok registrovali deväť motoriek,” pokračuje Bátory.

Na záver celého podujatia prišlo aj k samotnému oceňovaniu jednotlivých vozidiel. Cenu primátora Liptovského Hrádku Branislava Trégera získal Cintroen SM z roku 1970, ktorý patril mikulášskemu vodičovi. “V ostatných kategóriách sme ocenili aj ďalších vodičov. Napríklad cenu od detí získala Škoda Felícia z roku 1964. Pohár predsedu klubu získalo vozidlo Matra – Simca Baghira z roku 1978,” dodal na záver Martin Bátory, člen organizačného tímu.

FOTO: Historické vozidlá v Liptovskom Mikuláši
21
Galéria
Foto: Tomáš Batiz
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM