Pavol Tomčík Šport

Hečkov zverenec Erik Halaška s miestenkou do Španielska!

Kultúrny dom v Hnúšti cez víkend praskal doslova vo švíkoch. Pred vypredaným hľadiskom sa bojovalo o domáce majstrovské tituly v kulturistike, či fitness. Druhé husle opäť nehrala ani mikulášska VTJ Technika. Erik Halaška získal zlato a pocestuje "na Európu".

Ilustračný obrázok k článku Hečkov zverenec Erik Halaška s miestenkou do Španielska!
Zdroj: Dnes24.sk

Až 70 pretekárov si to cez víkend v Hnúšti „rozdalo“ o domáce tituly v kulturistike, klasickej kulturistike a fitness juniorov, fitness, bodyfitness, bikiny fitness junioriek a kulturistike masters veteránov. Svoje želiezko v ohni mal opäť i Liptovský Mikuláš v podobe Erika Halašku.

Zverenca z Nitrianskeho Rudna si pod patronát zobral úspešný klub trénera Ľubomíra Hečka – VTJ Technika Liptovský Mikuláš. Erik potvrdil, že mikulášsky oddiel „diktuje“ na Slovensku tempo a so suverenitou sa stal šampiónom medzi klasikmi. Víťazstvo je naviac okorenené priamym postupom na májové majstrovstvá Európy do španielskej Santa Susanny.

Erik Halaška: Atmosféra bola perfektná!

Erik, v prvom rade gratulujeme. Ako sa cítiš po tomto triumfe?
Ďakujem za gratuláciu. Majstrovstvá Slovenska boli pre mňa veľmi dôležité. Skutočnosť, že svojou formou musím presvedčiť reprezentačných trénerov o tom, že práve ja by som mal reprezentovať slovenskú vlajku v Španielsku dávala pre mňa tejto súťaži špecifický význam. Som rád, že som splnil kritéria, ktoré boli odo mňa očakávané.

Ako hodnotíš samotný šampionát z pohľadu organizácie, či atmosféry?
Samotná súťaž mala svoje plusy aj mínusy, ale osobnosti ako Jaroslav Horváth, či Pavol Jablonický z veľkej časti pomohli nedostatky odstrániť. Takéto jedinečné osobnosti dokážu celej súťaži pridať na atmosfére, ktorá bola naozaj perfektná. Perfektné bolo aj samotné publikum.

V Hnúšti si teda zvíťazil a získal miestenku na „Európu“. Ďalšie méty?
Tento úspech je pre mňa tým správnym krokom, ako sa postaviť k ďalšej výzve, ktorá na mňa čaká v Žiline. Svojou formou chcem totiž presvedčiť aj na súťaži Mozolani Classic 3. No za najväčšiu výzvu považujem majstrovstvá Európy, kde by som chcel za pomoci môjho trénera pána Ľubomíra Hečka zaznamenať čo najlepší výsledok, a tak úspešne reprezentovať Slovensko.

Ľubomír Hečko: Erik bol suverénne najlepší!

Pán tréner, ako hodnotíš Erikov výkon v Hnúšti?
Erik vyhral suverénne. Bol minimálne o triedu lepší, ako pretekár, ktorý skončil na druhom mieste. Mal výborný prejav a skvele vyzeral. Som s ním viac ako spokojný. Nominácia do Španielska je jednoznačná.

Foto: eastlabs.biz

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM