Správy

Ďalší medveď blízko ľudí: NEUVERITEĽNÉ, ako reagovali okoloidúci! FOTO

Senzácie chtiví okoloidúci znemožnili pracovníkovi medveďa odplašiť. Národný park má pre ľudí drsný odkaz. Za kontajnerové medvede si vraj môžu sami.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší medveď blízko ľudí: NEUVERITEĽNÉ, ako reagovali okoloidúci! FOTO
3
Galéria
Zdroj: TANAP

Ľahostajnosťou a ignorovaním legislatívy ľudia za uplynulé roky vytvorili desiatky kontajnerových medveďov, ktorých osud je vopred spečatený. Upozornila na to v stredu na sociálnej sieti Správa Tatranského národného parku (TANAP). Odpad v okolí nezabezpečených kontajnerov je podľa nich problém, na ktorý upozorňujú a riešia ho roky. Ako príklad uviedli lokalitu Hrdovo v Západných Tatrách pri Ceste slobody.

Fotiek chtiví zvedavci

Pri poslednej kontrole lokality pracovník strážnej služby vo večerných hodinách pozoroval medveďa hodujúceho na odpadkoch. Vyprodukovať ho mali obyvatelia miestnej chatovej osady.

„Medveď bol s pomocou klaksónu a spreja plašený zhruba od 19.00 do 22.30 hod. Počas tejto doby sa na ceste zastavovali vozidlá, vystupovali zvedavci z vozidiel a fotili šelmu vo veľmi krátkej vzdialenosti na päť až sedem metrov, čím znemožňovali pracovníkovi sústrediť sa na účinné plašenie. Okrem toho, že sa svojou nezodpovednosťou vystavovali nebezpečenstvu útoku od medveďa, utvrdzovali zviera v tom, že mu od ľudí nehrozí nebezpečenstvo,“ uviedla správa národného parku.

Nová vyhláška

V januári tohto roka nadobudla účinnosť nová vyhláška Ministerstva životného prostredia SR k zákonu o odpadoch z novembra 2020. Počet lokalít, na ktoré sa vzťahuje povinnosť zabezpečiť kontajnerové stojiská pred vniknutím medveďa hnedého sa viac ako zdvojnásobil. Z pôvodných 151 narástol na 360, upozornila Správa TANAP-u.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie správy na tému medvede na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM