Správy

Česká turistka (28) spadla pri zostupe z Baranca: Zasahovali horskí záchranári

Horskí záchranári zasahovali v Západných Tatrách. Česká turistka spadla v žľabe spod Baranca smerom do Žiarskej doliny.

Ilustračný obrázok k článku Česká turistka (28) spadla pri zostupe z Baranca: Zasahovali horskí záchranári
Zdroj: TASR

Zranenej 28-ročnej českej turistke, ktorá spadla pri zostupe z Baranca, pomáhali v sobotu popoludní horskí záchranári zo Západných Tatier. Informovali o tom na sociálnej sieti.

Pád osoby v žľabe spod Baranca smerom do Žiarskej doliny nahlásili na tiesňovú linku horských záchranárov turisti. Podľa slov oznamovateľky bolo z miesta počuť krik a plač. Udalosť išli preveriť profesionálni aj dobrovoľní horskí záchranári, ktorí v žľabe lokalizovali dve osoby.

„Pomocou zvukovej signalizácie sme zistili potrebné informácie týkajúce sa zdravotného stavu a ďalej postupovali na miesto nehody. Turistka sa počas zostupu z Baranca pošmykla a spadla, pričom si bolestivo poranila rameno. Na túre bola spoločne s priateľom, ktorý zišiel k nej,“ priblížili záchranári.

Zranenej žene poskytli horskí záchranári prvú pomoc, končatinu jej zafixovali a s dvojicou zostúpili k chate. Odtiaľ ich pomocou skútra transportovali do ústia doliny. Na odporúčané lekárske vyšetrenie pokračovali na vlastnú žiadosť samostatne.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM