Slávka Kellová Krimi

Alkohol, zima a nezákonný predaj: Jarmok bol historicky pokojný

Tohtoročný Mikulášsky jarmok bol podľa Mestskej polície v Liptovskom Mikuláši pokojný. Kým v minulom roku riešila polícia takmer 20 priestupkov, v tomto roku sa ich nazbieralo sotva päť.

Ilustračný obrázok k článku Alkohol, zima a nezákonný predaj: Jarmok bol historicky pokojný
Foto: Slávka Kellová

Trhy v Liptovskom Mikuláši zväčša znamenajú pre Mestskú políciu plné ruky práce. Tento raz to však bolo naopak a polícia hodnotí trojdňové „slávnosti“ z pohľadu spáchaných priestupkov a dodržiavania verejného poriadku za najpokojnejšie v hostórii. „K tomu pravdepodobne prispelo aj mimoriadne chladné počasie počas celého jarmoku, na základe čoho občania podstatne lepšie znášali pôsobenie vypitého alkoholu. Samozrejme, prispeli k tomu určite aj účinné opatrenia a značne posilnený výkon služby Mestskej polície,“ hodnotí náčelník MsP Vladimír Bella.

Počas troch dní zasahovali policajti pri 25 udalostiach, z toho 14 bolo priestupkov a z nich len 5 priamo súviselo s Mikulášskym jarmokom.

Večný alkohol

Na Námestí osloboditeľov policajti nachytali trojicu podnikavých predajcov v Maďarska, Rumunska a Levíc, ktorí svoj tovar predávali bez príslušného povolenia. Z priestupku sa vylízali blokovou pokutou.

Ostatné 4 prípady sa týkali alkoholu. Ku dvom mužom bola privolaná aj Rýchla zdravotnícka pomoc pre podozrenie na iné zdravotné komplikácie. Ešte vo štvrtok 6. decembra o 21:00 polícia našla 48-ročného Františka, ktorý ležal na Námestí osloboditeľov. Bol silne pod vplyvom alkoholu a podchladený.

Na druhý deň okolo obeda našli bezdomovca Jána, ležiaceho na zemi pred OD Billa v podnapitom stave. Nekontrolovane spadol na hlavu, pričom utrpel drobné zranenie.

Súvisiaci článok: http://mikulas.dnes24.sk/…rmoku-146962

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM