Správy

Nový komfort pre mamičky: Časť žilinskej pôrodnice prešla zmenami

Štyri izby pre mamičky a bábätká sa dočkali rekonštrukcie aj nového vybavenia. Nemocnica ozrejmila detaily.

Ilustračný obrázok k článku Nový komfort pre mamičky: Časť žilinskej pôrodnice prešla zmenami
Zdroj: FNsP Žilina

Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline zrekonštruovalo na štvrtom poschodí pavilónu gynekológie a pôrodníctva štyri izby pre mamičky a bábätká. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej sa stavebné práce okrem izieb dotkli priestorov vyšetrovne, kuchynky, sesterskej miestnosti a observačného boxu.

Vynovené priestory

„Neustále sa snažíme zlepšovať starostlivosť, no zároveň nezabúdame na pohodlie a prostredie, v ktorom trávia pobyt v nemocnici naše maminky, bábätká i personál. Sme preto radi, že sa nám prostredníctvom zdrojov FNsP Žilina a partnerov oddelenia podarilo vynoviť naše priestory na štvrtom poschodí,“ uviedla koordinátorka projektu a manažérka dennej zmeny oddelenia neonatológie žilinskej nemocnice Iveta Milová.

Doplnila, že súčasťou rekonštrukcie bola výmena podlahy, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie a modernizácia vybavenia. „V izbách máme pre pacientky nové postele, pre novorodeniatka mobilné ergonomické postieľky, vďaka sponzorom tiež nové prebaľovacie pulty, umývadlové zostavy, rádiá. Obnovili sme rovnako nadštandardnú izbu, v rámci ktorej má maminka k dispozícii vlastnú elektrickú odsávačku materského mlieka, chladničku, televíziu, mikrovlnnú rúru a ďalšie vybavenie,“ priblížila Milová.

Ďalšie správy zo Slovenska

Najviac pôrodov v kraji

Hovorkyňa nemocnice pripomenula, že novorodenecké oddelenie a oddelenie gynekológie a pôrodníctva v Žiline prešlo v posledných rokoch výraznými zmenami.

„Patrí k vyhľadávaným miestam, ktoré si budúce mamičky vyberajú pre svoj pôrod. V projekte Sprievodca pôrodnicami sa FNsP Žilina stala podľa hodnotenia rodičiek v doposiaľ poslednom zverejnenom rebríčku v roku 2019 najlepšou na Slovensku. V žilinskej pôrodnici prichádza na svet najviac novorodencov v rámci nemocníc v Žilinskom kraji, vlani sa v nej narodilo 1900 detí,“ dodala Záteková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuality zo Žilinského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM