Správy

Novinka v žilinskej pôrodnici: Ako bábätkám pomôže laminárny box?

Novorodenecké oddelenie žilinskej nemocnice obdržalo laminárny box. Ten umožní pripravovať lieky pre novorodencov v prísne sterilnom prostredí.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v žilinskej pôrodnici: Ako bábätkám pomôže laminárny box?
Zdroj: FNsP Žilina

Nový laminárny box, ktorý v piatok daroval jeho výrobca novorodeneckému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline, umožní pripravovať lieky pre novorodencov v prísne sterilnom prostredí. Po odovzdaní to povedala primárka novorodeneckého oddelenia žilinskej FNsP Katarína Jackuliaková.

Doplnila, že v boxe pripravujú roztoky a liečivá pre novorodencov niekoľkokrát denne. ,,Lieky a infúzie sa pripravujú aktuálne vždy podľa potrieb jednotlivých novorodencov. Tým pádom je prístroj využívaný 24 hodín, sedem dní v týždni. Je tam filter, ktorým sa vháňa sterilný vzduch, a tak je zabezpečené sterilné prostredie. Tým pádom je minimalizované riziko prenosu infekcie zo vzduchu alebo z okolitého prostredia pri manipulácii s liečivami," uviedla Jackuliaková.

,,Pre nás je to naozaj dobrá správa. A pokračovanie v nastúpenom trende, keď sme požiadali Žilinčanov, aby sa začali zaujímať o svoju nemocnicu. Toto je jeden z príkladov – žilinská spoločnosť Elmax dlhodobo spolupracuje s našou nemocnicou. Pomáha znižovať jej modernizačný a prevádzkový dlh. Je to opäť zlepšenie kvality zdravotnej starostlivosti," povedal generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie