Rôzne Správy

Modernizácia žilinskej nemocnice pokračuje: Čo je na rade?

Tento rok má v priestoroch nemocnice pribudnúť 200 nových lavičiek. Nemocnica načrtla ďalšie plány.

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia žilinskej nemocnice pokračuje: Čo je na rade?
Zdroj: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline v roku 2020 postupne nahradí v čakárňach 200 nových lavičiek v hodnote 19 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

V prvej etape podľa nej pribudlo v poliklinike na viacerých poschodiach zatiaľ 90 trojsedadlových lavičiek. ,,Ostatné budú priebežne umiestnené v ostatných čakárňach v nasledujúcich týždňoch. Nielen v poliklinike, ale tiež v priestoroch ambulancií v detskej polikliniky, očnom pavilóne a ďalších oddeleniach," doplnila Záteková.

,,Modernizačný dlh je v našej nemocnici jednou z najťažších úloh, s ktorými bojujeme. Vždy sa môžeme pohybovať len do výšky finančných možností, takže zmeny sa nedajú realizovať tak rýchlo, ako by sme chceli a potrebovali. Staré lavičky nás trápili veľmi dlho, boli už nepohodlné, pôsobili ošarpane a mnohé z nich pomaly prestali byť úplne funkčné. Aj preto som rád, že sa nám konečne podarilo priniesť ďalšie zlepšenie vo forme vynovenia sedenia, ktoré si pacienti a naša nemocnica zaslúžia," informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Žilinská fakultná nemocnica podľa vedúceho oddelenia hospodárskych činností Pavla Záňa v posledných rokoch výrazne zapracovala na zmenách pre pacientov. ,,V hlavnej budove polikliniky sme vybudovali modernú recepciu, zrekonštruovali sociálne zariadenia na prízemí a prvom poschodí, rovnako záchody v detskej poliklinike, začali sme aj s výmenou starých žalúzií. Pracujeme tiež na rekonštrukcii ambulancií, nemocničnej lekárne, dokončujeme príjmovú ambulanciu gynekológie a pôrodníctva, priebežne stále maľujeme a robíme iné stavebné práce," zhrnul Záň.

,,Máme toho pred sebou stále dosť. V hlavnej budove polikliniky vymeníme staré okná, pokračujeme v prácach na nadstavbe onkológie, pribudnú špičkové lineárne urýchľovače pre liečbu onkopacientov, pokračujeme aj v modernizácii nemocničnej lekárne a ďalších rekonštrukciách," dodal Stalmašek.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM