Správy

Mesto reaguje na pandemickú situáciu: Zrušené podujatia aj odkaz primátora Žilinčanom

Od októbra platia na Slovensku sprísnené opatrenia, reagujú na ne aj mestské samosprávy. Žilina nie je výnimkou.

Ilustračný obrázok k článku Mesto reaguje na pandemickú situáciu: Zrušené podujatia aj odkaz primátora Žilinčanom
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Mesto Žilina ruší od štvrtka až do odvolania všetky hromadné podujatia na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie na Slovensku.

Tradičné akcie nebudú

Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka zrušila samospráva pripravované tradičné podujatia Festival seniorov a Kapustný deň (1. 10.) i Deň s mestom (2. 10.).

Doplnil, že mesto v súčasnosti disponuje dostatočnými zásobami ochranných pomôcok. „V prípade zhoršenia sa epidemiologickej situácie a v prípade prijatia nových, prísnejších preventívnych opatrení bude opäť aktivovaná činnosť Krízového centra mesta Žilina. Obnovia sa informačná telefonická linka, online chat pre nepočujúcich, činnosť dobrovoľníckej služby pre ľudí v núdzi, ako aj aktivity Centra dobrovoľníckej psychologickej podpory,“ uviedol Miškovčík.

Bez disciplíny to nejde

Pre občanov je k dispozícii osobitná informačná stránka koronavirus.zi­lina.sk s informáciami o novom koronavíruse a opatreniach.

„Ďakujem všetkým občanom, ktorí ani v tomto období nezabúdajú na preventívne opatrenia a chránia tak nielen seba, ale aj svoje okolie. Pandemické opatrenia nie sú príjemné pre nikoho z nás, mnohým táto situácia zasiahla do životov veľmi nepríjemne. Spolu nám však ide o jediné, aby sa rozširovanie nákazy eliminovalo, čo nie je možné bez prevencie a disciplíny. Vyzývam preto všetkých Žilinčanov, aby sme sa správali zodpovedne,“ povedal primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie