Tomáš Batiz Hokej

Liptáci v Spišskej víťazne: Žilinu deklasovali šiestimi gólmi

Hokejisti Liptovského Mikuláša uspeli vo svojom azyle v Spišskej Novej Vsi, keď si poradili so Žilinou.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci v Spišskej víťazne: Žilinu deklasovali šiestimi gólmi

Na ZŠ v Spišskej Novej Vsi začali lepšie Liptáci, skóre mohol po veľkej šanci z blízka otvoriť Sukeľ, ale brankár Žiliny Horčička spoluhráčov podržal a puk na dvakrát skrotil. L. Mikuláš tak dostal do vedenia až v 10. minúte Róbert Huna tvrdou strelou od modrej čiary, ktorú ešte tečoval jeden z brániacich hostí. Radosť z vedenia však „papierovým“ domácim vzal v 11. minúte Barta, ktorý doklepol puk po strele Kučného do žrde. Do kabín ale išli po prvej siréne spokojnejší Liptáci, keďže v 17. minúte sa gólovou strelou pod hornú žrď prezentoval Kriška.

Na začiatku druhej tretiny využil presilovku Oško a zvýšil na 3:1. Pri ďalšej domácej presilovke však zahrozil Rudolf Huna, ktorý v oslabení unikol, jeho pokus však skončil len na žrdi. Ďalšiu nedisciplinovanosť hostí už Liptovský Mikuláš využil v 28. minúte, keď po prihrávke Urama presne zakončil Suchý. „Vlci“ nerezignovali a v 32. minúte po úniku a strele Jenčíka dorazil na 2:4 Rudolf Huna.

V 52. minúte zvýšil na 5:2 druhým gólom v zápase po opakovanej strele Oško a výhru Liptákov spečatil v presilovke v 57. minúte ďalší dvojgólový strelec duelu Kriška.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

• Góly: 10. Rób. Huna (Suchý), 17. Kriška (Žiak), 22. Oško, 28. Suchý (Uram), 52. Oško (Sukeľ, Bača). 57. Kriška (Sukeľ, Suchý) – 11. Barta (Kučný), 32. Rud. Huna (Jenčík).
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Bača, Nádašdi, Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký – Žiak, Tamáši, Kriška – Sukeľ, Oško, Uram – Rób. Huna, Rich. Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, Lištiak
  • MsHK Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Barta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – Ručkay, Húževka, Síkelka – Mokrohajský, Rehák. Hrazdíra