Správy

Kukláči, psy aj akčné scény: FOTO a VIDEO z Dňa polície v Žiline

Policajti odkryli návštevníkom v Žiline zákulisie svojej práce. Pozrite, ako to vyzeralo na Hlinkovom námestí.

Zdroj: Dnes24.sk

Činnosť kukláčov, sebaobranu, služobných psov, zásah proti výtržníkom, ale aj policajnú techniku predstavil vo štvrtok Deň polície v centre Žiliny.

Dopraváci aj psovodi

„Vnímanie polície je rôznorodé. Aktivity, ktoré navonok pomáhajú, sú vnímané pozitívnejšie. Keď dostanete pokutu, políciu vnímate negatívnejšie. Preto je veľmi dobrý počin ukázať aspoň jeden deň v roku niečo zo svojej práce. A nielen v Žiline, ale aj poslať Slovensku odkaz, že to ‚Pomáhať a chrániť‘ polícia naozaj myslí vážne,“ povedal štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Michal Bagačka.

Na celoslovenskom dni polície prezentuje žilinské krajské riaditeľstvo poriadkovú políciu, preventistov či psovodov a dopravní policajti deťom ukážu, ako sa správať na cestách, doplnil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Aurel Gonščák.

„Veľa ľudí nás vníma negatívne, lebo sme represívna zložka. Chceme im ukázať, že sme tiež obyčajní ľudia ako všetci ostatní. Máme vytvorenú stránku na sociálnej sieti, kde vidíme, že ľudia sú nám naklonení,“ podotkol Gonščák.

Deň polície je tradíciou

Deň polície má podľa rektorky Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucie Kurilovskej dlhoročnú tradíciu a svoje opodstatnenie.

„Lebo polícia je bližšie k ľuďom a vedia si predstaviť, aké sú všetky jej činnosti. Väčšinou ľudia vnímajú policajta, ktorý ich zastaví, keď idú rýchlo, čiže dopravnú políciu. Alebo, keď sa hovorí o rôznych trestných činoch a o vyšetrovateľoch. Ale polícia má množstvo zložiek, útvarov a jej činnosť je naozaj veľmi rozmanitá. Keď ukáže, aké je to náročné, akým výcvikom musia policajti prejsť, tak si možno budú aj deti a mládež uvedomovať, čo všetko je potrebné urobiť, aby človek policajtom bol,“ dodala Kurilovská.

Deň polície v Žiline
9
Galéria
Foto: Erika Ďurčová / Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie