Michal Demjanovič Iné športy

Presadli sa aj ostatní zverenci, ktorí na turnaji štartovali. Úspech dosiahla aj zverenkyňa, ktorá sa presadila v kategórii o 2 roky starších súperiek.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné dievčatá z Karate klubu Žilina: Hrnková získala zlato zo slovenského pohára

Zverenci z karate klubu AC Uniza zo Žiliny štartovali tento víkend na Slovenskom pohári kadetov a juniorov v Sabinove. Ako už býva zvykom na podujatí dosiahli zaujímavé výsledky.

V prvom kole slovenského pohára v Sabinove sa najviac darilo Sáre Hrnkovej, ktorá v kategórii junioriek do 59kg získala zlato. Presadili sa tiež Sára Duďjakova spolu s Monikou Novákovou, ktoré zhodne získali bronzové medaily. „Úspech druhej menovanej je o to vyznamnejší, že ho dosiahla v kategórii o 2 roky starších súperiek, ako štartujúca s ostaršením,“ uviedol tréner z Karate Klubu Žilina.

Výsledkový servis:

1. miesto

Hrnková Sára – Kumite juniorky 16–17 rokov do 59kg

3. miesto

Nováková Monika – Kumite mladšie kadetky 12–13 rokov do 40kg Duďjaková Sára – Kumite mladšie kadetky 12–13 rokov nad 50kg