Adela Fruckova Správy Správy

Kam na lyžiach v okolí Žiliny? Pozrite si prehľad aktuálnych podmienok lyžiarskych stredísk

Ak si chcete dobre zalyžovať, nemusíte šetriť výplatu na dovolenku v Alpách. Hoci to možno priamo v Žiline na typickú zimu nevyzerá, v našom okolí nájdeme lyžiarske strediská, kde sú vynikajúce podmienky. Kam zo Žiliny za zimnými športmi?

Ilustračný obrázok k článku Kam na lyžiach v okolí Žiliny? Pozrite si prehľad aktuálnych podmienok lyžiarskych stredísk
Zdroj: TASR

Stredisko Vrátna dolina – Free Time Zone

30,3 km od Žiliny

prevádzke 4-sedačková lanovka Paseky denne v čase od 8:30 do 15:30 hod. a v prevádzke je tiež vlek Slovan a vlek Leitner (350m) a Kids zone, ktoré sa nachádzajú v lokalite Paseky. Večerné lyžovanie je streda, piatok, sobota na vleku Slovan a vleku Leitner v čase od 17:00–20:00 hod. Len na vyhliadkovú jazdu je určená kabínková lanovka Chleb (od 9:00 do 15:30) každú celú hodinu. „Kopec je relatívne dobrý, každý deň do takej pol 11, kým nie sú bubny… Na chlebe som ešte nebola, ale dnes kvôli silnému vetru neťahali.. Ale v žľaboch je dosť snehu aj na zjazdovke,“ vyjadrila sa o aktuálnej situácii na svahu a na Chlebe inštruktorka Miška. Nakoľko je na úseku Paseky 50 cm, podmienky môžeme označiť ako veľmi dobré.

Športcentrum Lučivná

40,6 km od Žiliny

Lyžiarske stredisko Športcentrum Malá Lučivná sa nachádza v pohorí Malá Fatra, v Zázrivskej doline medzi obcami Párnica a Zázrivá, 13 km od Dolného Kubína. „Nakoľko nám počasie túto zimu nepraje prejavilo sa to aj v našom stredisku. Otvorené máme len BLV 500 s víkendovou prevádzkou. Podmienky sú obmedzené na 20cm technického snehu. Pri akejkoľvek prvej možnosti mrazov budeme opäť zasnežovať,“ vyjadruje sa o aktuálnej situácii v stredisku David Ivan, manažér strediska. Stredisko je otvorené od 8:30 – 15:45hod..

SNOWPARADISE Veľká Rača

36,7 km od Žiliny

Zjazdové trate v celkovej dĺžke 14 km sú technicky zasnežované a pravidelne upravované, v lokalite Dedovka i s možnosťou večerného lyžovania. Svojou dĺžkou, obtiažnosťou a terénom sú vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Momentálne sú tu lyžiarske podmienky veľmi dobré, zjazdovka sa pýši až 50 cm snehu. Jazdiť tu môžeme od pondelka do soboty od 17:30 – 20:30 hod.

Winter Park MARTINKY

35,4 km od Žiliny

Zjazdovky na Martinkách sú vhodné pre všetky kategórie lyžiarov, ich celková dĺžka dosahuje 7 890 m, pričom celková hodinová prepravná kapacita strediska je 6 120 osôb. Momentálne je v prevádzke lanovka a vleky detský, Krížava a Rekreačný. Napriek tomu, že je 60 cm snehu, sneh je mokrý, no podmienky môžeme označiť ako veľmi dobré. Lyžiarske stredisko je nám k dispozícii od 8:30– do 16:00.

Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM