Ján Slota mal účastníkom nehody ponúknuť úplatok: Rozsudok súdu je právoplatný

Súd potvrdil právoplatnosť rozsudku pre bývalého primátora Žiliny Jána Slotu. Ten mal po vlaňajšej dopravnej nehode ponúknuť úplatok účastníkom havárie.

Ilustračný obrázok k článku Ján Slota mal účastníkom nehody ponúknuť úplatok: Rozsudok súdu je právoplatný
Zdroj: TASR

Trestný rozkaz, ktorým ešte 21. apríla Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, uznal exprimátora Žiliny Jána Slotu vinným z prečinu podplácania, je od stredy 26. júla právoplatný. Dnes o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. ŠTS ho vtedy odsúdil na súhrnný trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky.

Ako Kudjáková uviedla, v stredu totiž bolo na súd doručené späťvzatie odporu voči tomuto trestnému rozkazu. Tým pádom sa hlavné pojednávanie, ktoré malo byť 31. júla na ŠTS v Banskej Bystrici, ruší.

Ide o prípad podplácania, ku ktorému malo dôjsť vlani po nehode. Expolitik mal účastníkom havárie ponúkať úplatok, aby to neoznámili polícii. Pojednávanie v kauze niekdajšieho šéfa SNS sa malo pôvodne uskutočniť už 29. júna, ale Slota sa na súd nedostavil. Ako vtedy informoval obhajca Pavol Kuric, jeho klient skolaboval.

„V ranných hodinách rodinní príslušníci telefonicky oznámili, že skolaboval a nie je schopný sa postaviť pred súd,“ vysvetlil Kuric. Keďže sa mu nepodarilo spojiť s klientom, samosudca stanovil termín pojednávania na koniec júla.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame