Peter Handzuš Futbal

GALÉRIA: Boli sme na zápase v Žiline. Takto vyhralo Slovensko nad Španielskom!

Slovenskí futbaloví reprezentanti zvíťazili vo štvrtkovom zápase C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 v Žiline nad majstrami Európy Španielmi 2:1.

Ilustračný obrázok k článku GALÉRIA: Boli sme na zápase v Žiline. Takto vyhralo Slovensko nad Španielskom!

Už v nedeľu sa zverenci trénera Jána Kozáka predstavia v ich treťom súboji v boji o postup na finálový turnaj ME do Francúzska na pôde nebezpečného Bieloruska v Borisove.

Slováci v prvom dejstve favorita a majstra sveta z 2010 zaskočili aktívnou obranou a v 17. minúte sa ujali vedenia, keď z priameho kopu prepálil tvrdou strelou Ikera Casillasa Juraj Kucka. Hostia v druhom polčase dostali Slovákov pod tlak a v 82. minúte vyrovnal striedajúci Paco Alcacer. Hostí však zrazil do kolien v 87. minúte Miroslav Stoch, ktorý hlavou využil parádny center Michala Ďuriša.

Bodovali v dvoch ťažkých zápasoch

Ján Kozák, tréner SR: „Dobre sme sa na zápas pripravili. Dokázali sme dať prvý gól, a mali sme ešte aj pred tým obrovskú šancu, keď mohol skórovať Mak. Hoci sme postupom času čelili veľkému tlaku súpera, polčas sme dobre ustáli. Perfektnými zákrokmi nás podržal aj Matúš Kozáčik. Kritické chvíle prišli vtedy, keď súper išiel do maximálneho rizika. Podarilo sa mu vyrovnať, no my sme dokázali ešte raz skórovať, keď čerství hráči Stoch s Ďurišom zariadili víťazný gól. Súper vtedy riskoval, hral na jedného obrancu Piqueho a to sme využili. Veľmi sa tomu tešíme. Máme šesť bodov po dvoch takýchto zápasoch s takýmito súpermi a to je fantastické.“

Výhra prekvapila aj hráčov

Juraj Kucka, stredopoliar SR: „Tento zápas bol odmakaný, nič iné sa ani nedalo robiť. Boli veľmi nebezpeční, stále na lopte, ale ubránili sme to. Som rád, že sa mi podarilo streliť gól. Po zápase bolo, samozrejme, v šatni veľa radosti.“

Marek Hamšík, stredopoliar SR: „Je to taká malá futbalová senzácia. Tak, ako sme na MS dokázali zdolať Talianov, tentokrát sme zvíťazili nad Španielmi. Nikto to nečakal, veľmi sa tešíme.“

Michal Ďuriš, útočník SR: „Myslím si, že to znamená veľa pre celé Slovensko. Je to niečo, čo sa nedeje každý deň. Verím, že ľudia si budú hľadať cestu na štadión a vytvoria takúto atmosféru aj na ďalších zápasoch.“

Ján Ďurica, obranca SR: „Španieli podali dobrý výkon, my sme boli ešte lepší, preto sme vyhrali. Po tom vyrovnávajúcom góle som veril, že môžeme dať ešte gól a to sa potvrdilo.“

Slovensko – Španielsko 2:1 (1:0)
Góly: 17. Kucka, 87. Stoch – 82. Alcacer, ŽK: Kucka, Hubočan, Stoch, Gyömbér – Silva, Cazorla. Rozhodovali: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.), 9478 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Pečovský, Gyömbér, Kucka (83. Kiss) – Mak (62. Stoch), Weiss (54. Ďuriš) – Hamšík
Španielsko: Casillas – Juanfran (81. Cazorla), Pique, Albiol (58. Pedro Rodriguez), Alba – Busquets, Koke – Silva (71. Alcacer), Fabregas, Iniesta – Costa

Slovensko - Španielsko 2:1 ( 1:0 )