Igor Petrík Správy

Dobrovoľní hasiči z Brodna majú novú mašinu: Iveco im odovzdal minister vnútra

Z nového vozidla sa od soboty tešia dobrovoľní hasiči z Brodna. Slávnostného odovzdania vozidla sa okrem vedenia mesta zúčastnil aj minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý automobil odovzdal žilinskému primátorovi a brodnianskym dobrovoľníkom.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľní hasiči z Brodna majú novú mašinu: Iveco im odovzdal minister vnútra
Zdroj: Dnes24.sk

Dobrovoľní hasiči v Brodne dostali do užívania nové hasičské vozidlo IVECO Daily. Miestnym dobrovoľným hasičom a primátorovi mesta Žilina Igorovi Chomovi ho v Brodne slávnostne odovzdal podpredseda vlády a minister vnútra Slovenskej republiky Robert Kaliňák.

Pavol Čorba, hovorca mesta pripomenul, že Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne vznikol 8. septembra 1921, kedy mal 17 členov a prvým predsedom bol Michal Dupkala. „Prvé vozidlo, ktoré zbor používal, bola Tatra 805 v roku 1978. Následne im v roku 1998 bola pridelená Avia A30. K dnešnému dňu má Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne 48 členov, z toho 12 žien,“ dodal.

„Modernizácia vozidlového parku hasičov profesionálov alebo dobrovoľníkov je dôležitá, najmä pre rýchlosť nasadenia v krízových situáciách. Teší nás, že vláda Slovenskej republiky myslí aj na dobrovoľné hasičské zbory ako je v Brodne,“ povedal Igor Choma.

Pavol Čorba doplnil, že okrem ministra vnútra Róberta Kaliňáka, žilinského župana Juraja Blanára a primátora Žiliny Igor Chomu sa slávnostného odovzdávania vozidla zúčastnili aj niektorí poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline. Tiež prezident hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý, prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Ladislav Pethö, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak a veliteľ dobrovoľných hasičov v Brodne Jozef Súkeník.

Foto: mesto Žilina

Dobrovoľní hasiči z Brodna dostali nové auto
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM