Soňa Vanovčanová Rôzne Správy

Dobrá správa zo žilinskej nemocnice: Začalo sa s opravami sociálnych zariadeni!

Ruch v žiinskej nemocnici sa v tomto období týka hlavne oddelenia rádiológie. To dostalo nové toalety a pokračuje sa ďalšími stavebnými úpravami.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa zo žilinskej nemocnice: Začalo sa s opravami sociálnych zariadeni!
2
Galéria
Zdroj: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začína prvé jarné mesiace viacerými rekonštrukciami. Stavební pracovníci ukončili práce na obnove sociálnych zariadení oddelenia rádiológie. Informácie poskytla hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Žiline Lenka Záteková.

Pre pacientov a návštevníkov nemocnica vynovila priestory toaliet v mužskej i ženskej časti, do modernizácie investovala približne 2400 eur.

„Naším cieľom je neustále skvalitňovať nielen poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj prostredie, v ktorom sa pacienti a naši zamestnanci pohybujú. Sociálne zariadenia na úrovni sú základom, preto ich postupne obnovujeme v celej nemocnici. Vzhľadom na naše finančné možnosti to nie je možné naraz, preto verím, že návštevníci budú trpezliví aj na iných oddeleniach, ktoré si rekonštrukciu rovnako vyžadujú,“ priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Na oddelení rádiológie vládne podľa Zátekovej stavebný ruch aj naďalej. „Nemocnica tu pripravuje priestory pre nový digitálny röntgen a od 1. mája začne tiež práce na výmene pôvodného CT prístroja, ktorý nahradí špičkový počítačový tomograf vysúťažený v centrálnom verejnom obstarávaní ministerstva zdravotníctva,“ uviedla Záteková a dodala, že s tým súvisí aj aktuálna rekonštrukcia v suteréne urgentného príjmu, kde premiestnia staré CT. Vzhľadom na jeho dobrý stav ho bude nemocnica využívať naďalej ako náhradné a zároveň pre potreby urgentu.

„Stavebníkov stretnete taktiež na prízemí detského pavilónu. V priestoroch bývalého röntgenu pracujú na obnove ordinácie, v ktorej vznikne nová príjmová ambulancia oddelenia pediatrie,“ uzavrela hovorkyňa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM