Soňa Vanovčanová Basketbal Šport

Basketbalová extraliga mužov: Komárno prevalcovalo Žilinu, hlasy trénerov

Žilinskí basketbalisti PP&TV Raj odohrali 25. kolo SBL na komárňanských doskách. Žilina dostala tvrdú lekciu.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalová extraliga mužov: Komárno prevalcovalo Žilinu, hlasy trénerov
Zdroj: PP & TV RAJ Žilina

MBK Rieker Com – Therm Komárno – PP & TV RAJ Žilina 102:65. Ako sa vyjadril Ivan Kurilla, tréner PP & TV RAJ Žilina, je potrebné naďalej tvrdo pracovať nielen na útoku, ale aj na obrane. Žilina dostala v poslednom zápase lekciu od Komárna, ktoré má omnoho viac odohraté. „Pre nás je každý takýto zápas veľkou skúsenosťou, potrebujeme sa z takýchto zápasov poučiť a ísť ďalej tak, aby sme mohli napredovať,“ do­dal.

Vuk Djordjevič, hráč Žiliny: „Odohrali sme hrozný zápas, na ktorý musíme čo najskôr zabudnúť. Teraz nás čaká domáci zápas proti Leviciam a musíme jednoznačne podať omnoho lepší výkon ako v tomto stretnutí.“

Miljan Čurovič, tréner Komárna: „Ďakujem našim fanúšikom za fantastickú podporu, som rád, že chlapci odohrali kvalitný zápas a že sme vyzerali ako jeden tím a kolektív."

Dalibor Hlivák, hráč Komárna: „Myslím si, že sme zápas začali presne tak, ako sme si pred stretnutím povedali. Mali sme veľkú energiu a sebavedomie, posúvali sme si dobre loptu, na ihrisku bolo vidieť, že tam bol jeden kolektív, ktorý bojoval jeden za druhého. Hrali sme presne tak, ako sme chceli."

MBK Rieker Com-Therm Komárno – PP & TV RAJ Žilina 102:65 (21:17, 31:16, 31:18, 19:14)

Komárno: Brooks 18, Delič a O'Reilly po 16, Miloševič 12, Jankovič 11 (Goodman 15, Hlivák a Hunter po 4, Kürthy 3, Bolek 2, Stojanov 1, Marchyn 0)

Žilina: Dickson 20, Tot 13, Djordjevič 7, Jackson 5, Stanojevič 4 (Rožánek 10, Merešš 4, Ďuriš 2, Krajina, B. Mátych a Podhorský 0)

TH: 22/16 – 19/15, Fauly: 21 – 19, Trojky: 12 – 2, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Kurpaš

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie