Jozef Legéň Futbal

Žlto-zelení v hernej kríze: MŠK Žilina prehrala aj so Slovanom

Žilinskí Šošoni podľahli v šlágri prvého štvrťfinálového zápase pod Dubňom Slovanu 1:3. Domácim sa herne trápili, podarilo sa im skórovať až v 88. minúte. Odveta je na programe v Bratislave v stredu 6. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Žlto-zelení v hernej kríze: MŠK Žilina prehrala aj so Slovanom

MŠK Žilina – Slovan Bratislava 1:3 (0:3)
Góly: 88. Majtán – 10. Kolčák, 32. Mészáros, 38. Peltier Rozhodoval: Ježíkm ŽK: Kolčák (Slovan), 2361 divákov

Zostavy a striedania:

Žilina: Krnáč – Mabouk, Piaček, Akakpo, Gergel (81. Klec) – Mihalík, Škvarka, Pečovský, Škriniar (46. A. Ceesay) – Pich (46. Majtán), Jelič

Slovan: Putnocký – Josimov, Niňaj, Gorosito, Bagayoko (88. Vrablec) – Milinkovič, Grendel, Halenár, Kolčák – Peltier (90. Jakubec), Meszáros

Slovan bol pod Dubňom lepší od samého začiatku a keď pre Žilinčanov neboli varovaním dve Milinkovičove akcie, ktoré ešte gólom neskončili, tak v 10. minúte už bolo neskoro. Žilinská obrana urobila v skrumáži vo vlastnej šestnástke niekoľko individuálnych chýb, po ktorých sa dostal k lopte Kolčák a presnou strelou z hranice šestnástky poslal „belasých“ do vedenia – 0:1. V 15. minúte mohol Piaček po rohovom kope vyrovnať, ale hlavičkoval tesne vedľa. V 24. minúte sa opäť ukázal Kolčák, jeho ďalekonosný pokus však Krnáč bravúrnym zákrokom vytlačil.

Ale v 32. minúte už domáci toľko šťastia nemali, Halenár poslal výborný pas dopredu, na ktorý si nabiehal Mészáros, veľmi ľahko obišiel obrancu Akakpa i brankára Krnáča a pohodlne do prázdnej bránky zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 0:2. Zdecimovaná žilinská obrana v prvom polčase kapitulovala aj tretíkrát a to už o šesť minút neskôr. Mészáros na pravom krídle prešprintoval Gergela, poslal prízemný center pred bránku, ktorý nikto nedokázal zastaviť a Peltier takmer z bránkovej čiary s pokojom Angličana skóroval – 0:3.

Po zmene strán sa hostia snažili predovšetkým kontrolovať vedenie a hru domácich výrazne nezlepšilo ani dvojnásobné striedanie trénera Guľu. Až v 69. minúte musel bratislavský brankár Putnocký konečne riešiť nejaký strelecký pokus. Škvarka napriahol z hranice šestnástky a gólman hostí sa vyznamenal parádnym zákrokom. V 79. minúte zahrávali Žilinčania štandardku z výhodnej pozície na hranici pokutového územia, ale zvláštny spôsob realizácie, ktorý zvolili, neviedol ku gólu. „Belasí“ v druhom polčase už naozaj takmer neútočili a tak sa v 89. minúte konečne presadili aj domáci. Majtán sa dostal k lopte asi meter pred šestnástkou a razantnou prízemnou strelou prestrelil obranu aj brankára Slovana – 1:3. Striedajúci útočník Žiliny tak dal svojim spoluhráčom aspoň minimálnu nádej pred odvetným zápasom v Bratislave.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „V prvom polčase sme mali nejaké šance, nevyužili sme ich a namiesto toho sme dvakrát inkasovali. Zamávalo to s nami. Cez prestávku sme sa museli dať dokopy a zabojovať aspoň o nejaký čestný gól. Slovan dnes vyhral absolútne zaslúžene. Ja však stále verím, že títo hráči sa dokážu nabudiť a v budúcnosti pripravia divákom na štadióne oveľa väčšiu radosť ako doteraz.“

Jozef Valovič, tréner Slovana: „Dostali sme veľmi ťažkého súpera, keďže Žilina patrí medzi najlepšie tímy v lige. Preto sme tomuto súperovi podriadili aj taktickú prípravu na zápas. Hráči podali v prvom polčase solídny a zodpovedný výkon, strelili tri góly a vďaka tomu sme sa mohli upokojiť. Po zmene strán sme už nechceli riskovať a snažili sme sa predovšetkým kontrolovať náskok. Náš výkon bol ucelený, kompaktný, taktický, ukázali sa aj takí hráči, ktorí nehrávajú pravidelne. Napriek všetkému však mám pocit, že nás ešte čaká veľmi ťažká odveta.“