Michal Demjanovič Hokej

Žilinský tréner Jančuška: Som rád, že sme zlomili domáce prekliatie

Žilina hrala s majstrovskou Nitrou vyrovnanú partiu. Síce ju pustila do vedenia, keď sa v 4. min. presadil na dvakrát pred bránou slabo pokrytý Macík, no o dve minúty kontrovala Konečného dorážkou Drábekovej strely

Ilustračný obrázok k článku Žilinský tréner Jančuška: Som rád, že sme zlomili domáce prekliatie

V polovici tretiny mali domáci dvakrát v rýchlom slede výhodu presilovky, ale ani jednu početnú výhodu nevyužili. Podobne však pochodili aj Nitrania, ktorí však navyše 12 sekúnd pred prvou sirénou v presilovke inkasovali, keď chybu v rozohrávke potrestal presnou strelou švihom Tomáš Sýkora.

Nitrania v druhej tretine pridali. Najskôr v 23. min. neuspel na dvakrát proti Tomekovi Marek Slovák, ale o pár desiatok sekúnd hostia urobili závar pred žilinskou bránkou a Ručkay zblízka vyrovnal. Hra bola vyrovnaná, ale v polovici tretiny došlo k viacerým šarvátkam a hokej stratil po vylúčeniach tempo. Nitrania hrali presilovku, no domáci ju po obetavých zákrokoch hráčov a dobrých zásahoch Tomeka prežili bez ujmy. Sýkora mohol poslať v 37. min. domácich do vedenia, ale proti Valentovi v presilovke ani na dvakrát neuspel.

Vyrovnaná hra

Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale žiadnemu sa nedarilo prekonať brankárov. Veľkú šancu mal v 43. min. Konečný, ale Valent svoj tím uchránil od gólu. V 47. min. sa domáci dostali k ďalšej presilovke a dokázali v nej nebezpečne pohroziť, no nie prekonať gólmana Nitry. Takisto dopadla aj presilovka, ktorú mali vzápätí k dispozícii hostia. S blížiacim sa koncom riadneho hracieho času sa domácim podarilo dostať hostí pod tlak, ale nedokázali z neho vyťažiť gól, i keď Matisovi v ňom v 58. min. zabránil pohotovým zákrokom Valent. V záverečných 26 sekundách hrali domáci presilovku, ale hostia sa ubránili a v zápase sa pokračovalo ďalej.

Žilinčania mali pokračujúcu výhodu presilovky, lenže neodohrali ju dobre a ponúknutú šancu premárnili. Chvíľu nato však Hovorka nahodil puk na Valentovu bránku a ten skončil v 62. min. na radosť poltisícky divákov v sieti. Žilina tak pokorila majstra 3:2 po predĺžení.

MsHK Žilina – HK Nitra 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 6. Konečný (Drábek, Holovič), 20. T. Sýkora, 62. Hovorka – 4. Macík (M. Slovák, Blackwater), 24. H. Ručkay (Krištof, Mezei). Rozhodovali: T. Orolin – Jobbágy, Bogdaň

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Som rád, že sme zlomili domáce prekliatie a vyhrali sme zápas, hoci po predĺžení. Chlapci zabojovali, snažili sa herne aj takticky splniť veci, ktoré sme si povedali. Šance boli na oboch stranách, ale vyzdvihol by som oboch brankárov, ktorí chytali perfektne. Som rád, že sme vyhrali nad silnou Nitrou a pevne verím, že nám to pomôže a že sa nakopneme k ďalším víťazstvám.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápasy u súperov sa mi hodnotia ťažko, lebo sú ako cez kopirák. Nejdeme ich totiž vyhrať, ale ideme si skúsiť, ako to bude vyzerať. Mali sme laxný vstup do zápasu, urazili sme hokejové šťastie. V druhej tretine sme mali jednoznačne navrch, no nevyužili sme šance. V tretej tretine nás Žilina pritlačila, začala napádať a v predĺžení sme inkasovali náhodný gól. Je to však iba dôsledok toho, že my máme byť mužstvo, ktoré hrá svoj hokej a zápas jednoznačne rozhodne v prvej tretine. Opäť to tak nebolo, a to je zle.“

Vedenie žilinských hokejistov zverejnilo platy svojich hráčov: Kto zarába najviac?

MsHK Žilina – HK Nitra 3:2 pp