Barbara Dallosová Šport

Žilinský klub má dôvod na radosť: Talentovaný Tomáš víťazom slovenského pohára

Športovci zo žilinského Karate klubu majú za sebou dôležitú súťaž. Bodovali viacerí, najlepší výsleodok priniesol Tomáš Králik.

Ilustračný obrázok k článku Žilinský klub má dôvod na radosť: Talentovaný Tomáš víťazom slovenského pohára
Zdroj: Karate klub Žilina

Karate klub Žilina pokračuje v jesennej šnúre úspechov. Tie najnovšie priniesli jeho zverenci z druhého kola slovenského pohára v karate dorastencov, juniorov a U21.

Ako vysvetľuje tréner Karate klubu Žilina Ján Novosad, turnaj v Šuranoch bol zároveň postupovým turnajom na MSR v týchto vekových kategóriách a tiež nominačným turnajom na ME, ktoré sa budú konať vo februári v Budapešti.

,,Reprezentanti Karate Klubu AC UNIZA Žilina v Šuranoch predviedli niekoľko skvelých výkonov a domov si odniesli dovedna 5 medailí. Najlepšie si počínal Tomáš Králik, ktorý dominoval v kategórii mladších dorastencov do 55 kg. Tomáš zlatom potvrdil aj víťazstvo z prvého kola SP v Košiciach a stal sa tak celkovým víťazom slovenského pohára. Napodobnil tým Sarah Hrnkovú, ktorá síce v Šuranoch neštartovala, no víťazstvo v prvom kole jej napokon stačilo na celkové prvenstvo," opisuje tréner najvýraznejšie úspechy.

K Tomášovmu výsledku pridala pekné výkony aj Miroslava Pevalová, ktorej žreb podľa slov trénera vôbec nebol jednoduchý. Cez dve náročné súperky sa prebojovala až do finále. Tam na ňu čakala súperka, ktorá na nedávnych MS v Chile obsadila vynikajúcu 5. priečku. Mirka finálový zápas rozbehla veľmi dobre, pričom dvakrát viedla dvojbodovým rozdielom. Svoje vedenie si však v závere nepostrážila a pre svoj klub získala striebro.

,,Veľmi dobre výkony podali aj Aneta Pechotová, Stella Bytčanek a Michal Kočuta. Všetci menovaní doplnili medailovú zbierku o bronzové medaily. Všetkým úspešným karatistom gratulujeme a prajeme úspešný záver prípravy na blížiace sa MSR, ktoré sa uskutočnia 7. decembra v Trnave," dodáva k bilancovaniu jesenných úspechov Novosad.

FOTO zo súťaže: Žilinskí karatisti priniesli päť medailí
6
Galéria
Zdroj: Karate klub Žilina

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM