Hokej Šport

Žilinskí vlci na popradskom ľade: Po perfektnom začiatku takýto záver...

Vlci sa nakoniec z víťazstva v Poprade netešili. Po vynikajúcom začiatku žilinčanov sa kamzíci vzchopili.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí vlci na popradskom ľade: Po perfektnom začiatku takýto záver...

Žilina prehrala na ľade kamzíkov 5:4 v 48. kole Tipsportligy. Hoci sa žilinským vlkom v dvoch tretinách výborne darilo, o výsledku sa rozhodlo až v závere zápasu. Žilina si na svoje konto pripísala jeden bod.

Beznádejne posledná Žilina udrela na ľade „kamzíkov“ hneď v úvodných minútach. Po návrate z trestnej lavice vyslal Matejku do samostatného úniku Kučný a Vošvrda lovil puk zo siete hneď z prvej strely. Šumy v hľadisku ešte neutíchli a domáci inkasovali po druhý raz. Na červenej čiare chyboval v rozohrávke fínsky legionár Erving a na popradského brankára sa rútila dvojica hosťujúcich útočníkov. Za hrubicu domáci tréneri chybujúceho Fína posadili až do konca zápasu na lavičku. Zodpovednosť za zakončenie na seba vzal najproduktívnejší hráč Žiliny Lukáš Hvila a druhá strela hostí na bránku Popradu znamenala pre „vlkov“ vedenie o dva góly. Popradčania sa zo šoku spamätávali až do polovice prvého dejstva. Z optického tlaku ale do prvej prestávky nič nevyťažili.

V druhej tretine sa v Poprade diali veci. Najprv v 28. minúte zlyhal v čistej šanci Buzzeo, ktorého Mikoláš vygumoval fantastickým zákrokom. Vzápätí udreli hostia. Jankovič napálil puk z polovice ihriska a nekoncentrovaný Vošvrda si ho nešikovným zákrokom lapačkou zrazil do vlastnej siete – 0:3. Domáca lavička preto siahla po výmene brankárov. Vošvrdu vymenil jeho krajan z Česka Nechvátal. Naštartovať obrat sa snažil Zagrapan, ktorý tvrdou ranou precedil puk cez Mikoláša, ten sa ale od konštrukcie bránky odrazil mimo troch žrdí. V 32. minúte sa hostia vyfaulovali do trojice. Presilovku 5 na 3 už po 10 sekundách pretavil na prvý gól Popradu nekompromisnou strelou obranca Miner – 1:3. Na druhej strane neuspel v úniku faulovaný Rudolf Huna. Na rozdiel gólu znížil v 34. minúte vo vlastnom oslabení Dávid Bondra, ktorý poslal puk do siete popod padajúceho Mikoláša. „Kamzíkov“ bol plný ľad. Vyrovnanie prišlo v 36. minúte po krásnej akcii Millera, ktorý sa preštrikoval cez niekoľko brániacich hráčov a výbornou prihrávkou posadil gól na hokejku Heizera.

Tretia tretina mala infarktový priebeh. V 50. minúte po teči Podešvu zazvonila horná žrď. Poslední Žilinčania sa predsa len dočkali gólu na začiatku 58. minúty. Jankovičovi zakončenie síce nesadlo, ale aj tak skončilo za chrbtom bezmocného Nechvátala – 3:4. Domáca lavička siahla po hre v šestici a vyplatilo sa. Tentokrát sa Zagrapan do odkrytej časti Mikolášovej bránky trafil a bolo vyrovnané. Tréner Stantien si vzal oddychový čas, ale zápas išiel aj tak do predĺženia. V ňom sa presnou strelou švihom prezentoval Buzzeo a zabezpečil Popradu proti poslednej Žiline zisk extra bodu navyše.

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 32. Miner (Zagrapan, Svitana), 34. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo – 3. Matejka (Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Hvila, Dubeň), 58. Jankovič (Hvila, Podešva). Rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) – Jobbágy, Muzsik (Maď.), vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1180 divákov

Zostavy:

Poprad: Vošvrda (28. Nechvátal) – Miner, Brejčák, Ťavoda, Salija, Erving, Karalahti, Petran – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Abdul – Olejník, Kundrik, Macík

Žilina: Mikoláš – Klučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Dlugoš, Turian, Mendrej – Jenčík, Húževka, Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Balej, Surovka, Milý – Rehák, Ondruš, Síkela