Správy Samospráva

Žilinskí poslanci odklepli státisíce eur: Plán, do čoho všetkého radnica investuje

Dôležité budovy v meste, školy a škôlky, ale aj cesty či chodníky. Čítajte, kam všade v Žiline poputujú peniaze v rámci štvrtej úpravy rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí poslanci odklepli státisíce eur: Plán, do čoho všetkého radnica investuje
Zdroj: Dnes24.sk

Nové rekonštrukcie, investičné akcie a modernizácie za viac ako dva milióny eur čakajú Žilinu zásluhou štvrtej úpravy rozpočtu. Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline ju schválili na pondelkovom (3. 6.) zasadnutí. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

,,Podarilo sa nám spoločne s mestskými poslancami vypracovať kvalitný plán investičných akcií, ktoré budeme môcť vďaka navýšeniu rozpočtu v blízkej dobe realizovať. Aj vďaka týmto projektom sa zlepšia podmienky deťom v materských a základných školách, zrekonštruujú sa cesty a chodníky, čo poteší najmä chodcov a vodičov," uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Pre školy a škôlky

V Základnej škole (ZŠ) na Limbovej ulici sa podľa Zigovej za sumu 20.000 eur zrekonštruujú sociálne zariadenia. ,,Toalety sa budú modernizovať aj v ZŠ s materskou školou (MŠ) na ulici sv. Gorazda, kde je pre tieto účely vyčlenených 5000 eur. Ďalších 104 000 eur dostala škola na komplexnú rekonštrukciu vzduchotechniky, elektroinštalácie a elektrických rozvodov a rekonštrukciu strechy v školskej jedálni. Vzduchotechniku obnovia aj v školských jedálňach pri ZŠ Martinská a ZŠ s MŠ Trnové. V ZŠ s MŠ Dolná Trnovská zateplia za 16 000 eur budovu školy a zmodernizujú sociálne zariadenia v priestoroch MŠ. ZŠ na Námestí mladosti plánuje za 20 000 eur upraviť schodisko do budovy. V MŠ Zádubnie sa zateplí budova, na čo bolo schválených 225 000 eur," doplnila hovorkyňa mesta Žilina.

Križovatka i športoviská

Poslanci schválili aj finančnú podporu vo výške 110 000 eur na rekonštrukciu budovy mestskej polície v Žiline za účelom zníženia energetickej náročnosti. ,,Na úpravu križovatky pri Drevenej krave na Solinkách je vyčlenených 95 000 eur, na parkovisko v Bytčici medzi materskou školou a bytovým domom bude použitých 107 000 eur a ďalších takmer 139 000 eur poputuje na chodník na cintorín v Bánovej. Vďaka úprave rozpočtu sa taktiež vybudujú toalety v Parku Ľudovíta Štúra, pričom sa počíta s investíciou vo výške 25 000 eur," dodala Zigová.

Rekonštruovať sa budú aj detské ihriská a športoviská. ,,Detské pieskovisko na Smrekovej ulici sa zmodernizuje za 4000 eur, 17 500 eur sa použije na asfaltovanie ihrísk a osadenie hokejbalových bránok na Smrekovej a Limbovej ulici a takmer 174 000 bolo vyčlenených na prvú etapu vybudovania tartanovej dráhy pri ZŠ na Oravskej ceste," uzavrela hovorkyňa mesta Žilina.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie