Šport Správy Samospráva

Krok s žilinským hokejovým klubom: Mesto chce predať 100 percent akcií

Žilinskí poslanci schválili zámer predaja 100 percent akcií mestského hokejového klubu. Ako zdôrazňuje primátora, snahou radnice je držať vrcholový hokej v meste.

Ilustračný obrázok k článku Krok s žilinským hokejovým klubom: Mesto chce predať 100 percent akcií
Zdroj: TASR

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline schválili na pondelkovom zasadnutí zámer predaja 100 percent akcií mestského hokejového klubu – spoločnosti MsHK, a.s. Žilina – formou priameho predaja.

Podľa hovorkyne mesta Žilina Barbory Zigovej zvolila radnica formu priameho predaja z dôvodu, že všeobecná hodnota majetku mesta podľa znaleckého posudku nepresiahla sumu 40 000 eur. ,,V súťaži je 10 listinných kmeňových akcií v hodnote 2500 eur, pričom celková hodnota prevádzaných akcií je 25 000 eur," uviedla Zigová.

Primátor Žiliny Peter Fiabáne vysvetlil, že mesto pripraví verejnú obchodnú súťaž. ,,Môže sa do nej zapojiť ktokoľvek a jej cieľom je predať hokejový klub novému majiteľovi. Ak nie je v MsZ vôľa financovať klub v čiastke, akú požaduje, situáciu sme sa rozhodli vyriešiť. Ide o zákonný postup, ktorý vytvorí korektné a pre mesto výhodné podmienky. Majú zabezpečiť záujem i naďalej udržať vrcholový hokej v meste, avšak bez výrazného dopadu na mestský rozpočet, ako je to dnes," podotkol Fiabáne.

Rozhodujúcim kritériom pri výbere budúceho kupujúceho po doručení cenových ponúk bude výška kúpnej ceny, ktorá však nesmie byť nižšia ako nominálna hodnota akcií. ,,Súčasne musí víťazný uchádzač bez výhrad splniť a zmluvne garantovať všetky podmienky, určené v schválenom zámere priameho predaja. Jednou z podmienok je vytvorenie garancie podpory mládežníckeho hokeja zo strany budúceho majiteľa," doplnila Zigová.

,,Rád by som zdôraznil, že odpredávať plánujeme len seniorský hokejový klub. Mestský hokejový klub mládeže (MsHKM) zostane i naďalej v správe mesta," zdôraznil žilinský primátor.

MsHK Žilina bude od budúcej sezóny pôsobiť v I. hokejovej lige. ,,Súťaž na jeho odpredaj bude otvorená 15 dní od jej zverejnenia na úradnej tabuli, internetovej stránke mesta a v regionálnej tlači. Výsledky súťaže a meno nového majiteľa budú musieť následne opäť schváliť mestskí poslanci," dodala hovorkyňa mesta Žilina.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie