Ľubomíra Goljerová Rôzne

Žilinskí cestári problémy nehlásia

Od nedeľného večera napadlo v Žilinskom kraji až do 25 centimetrov snehu, napriek neustálym snehovým prehánkam sú doposiaľ všetky cesty a horské priechody v kraji zjazdné.

Ako uviedol Miloš Jasenovec z centrálneho dispečingu žilinskej krajskej správy ciest, cesty I. triedy sú mokré, miestami pokryté nesúvislou kašovitou vrstvou snehu do dvoch centimetrov, na cestách II. a III. triedy je vrstva kašovitého až ujazdeného snehu do troch, na Orave až do piatich centimetrov.

Všetky horské priechody v kraji sú bez obmedzení a prejazdné, na priechodoch Čertovica a Huty je päť až 10 centimetrov utlačeného snehu, na Príslope päť a Makove dva centimetre kašovitého a na Fačkove do troch centimetrov utlačeného snehu. Na Šturci, kde ráno odstraňovali aj dva spadnuté stromy, je trojcentimetrová vrstva kašovitého snehu. Pri prejazde horskými priechodmi sú podľa Jasenovca samozrejmosťou zimné pneumatiky, ale reťaze zatiaľ nie sú nevyhnutné.

Od nedeľného večera najviac snehu, 25 centimetrov, napadlo na Makove, v žilinskom Budatíne, v Terchovskej doline a Turčianskych Tepliciach. Z Oravskej Lesnej hlásili 20 a z Martina 15 centimetrov. Cestári majú v teréne priebežne až sto sypačov.

Zdroj: Webnoviny

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie