Webnoviny - Iné športy

Žilinské volejbalistky zostávaju v extralige

Trojnásobný majster Slovenska vo volejbale žien VK Senica opúšťa z finančných dôvodov najvyššiu súťaž.

(WEBNOVINY) – Vedenie klubu zo Záhoria nepodalo do 30. júna prihlášku do najvyššej súťaže a následne písomne potvrdilo, že nemá záujem v sezóne 2011/2012 v extralige štartovať. V najvyššej súťaži tak zostane ŠK ŽU Žilina, ktorý skončil v minulom ročníku na poslednom mieste.

„Prihlášku zo Senice sme v termíne nedostali. Na základe našej výzvy nám vedenie klubu písomne oznámilo, že sa do najvyššej súťaže neprihlási. Do 30. júna neprišlo ani k zobchodovaniu extraligovej licencie, a tak sme podľa pravidiel súťažného poriadku SVF písomne oslovili neúspešné družstvo z prelínacej súťaže Sláviu TU Košice a posledné družstvo z uplynulého ročníka extraligy, ktorým bola ŠK ŽU Žilina. V prípade, že by obaja prejavili záujem v extralige štartovať, odohrali by medzi sebou kvalifikáciu o účasť v extralige. Košice však ponuku odmietli, na druhej strane Žilina prejavila záujem vrátiť sa do extraligy. Ak v najbližších dňoch splní administratívne podmienky, bude hrať v sezóne 2011/2012 extraligu,“ uviedol pre oficiálnu internetovú stránku Slovenskej volejbalovej federácie súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay a dodal: „Prípad Senice nás mrzí, ale na druhej strane ma teší, že sa nám rozrastajú nižšie súťaže. Aj v týchto pre šport neľahkých časoch preto treba oceniť prácu volejbalových funkcionárov v kluboch a v regiónoch.“

Prihlášku do najvyššej súťaže žien do určeného termínu poslali Slávia EU Bratislava, VK Doprastav Bratislava, VTC Pezinok, COP Nitra, VK Spišská Nová Ves, UKF Nitra, MŠK Žiar nad Hronom, VŠK Paneurópa (bývalá TJ Spoje) a KV MŠK Oktan Kežmarok. Žreb ligových súťaží sa uskutoční v piatok 8. júla o 10.00 h v Dome športu v Bratislave.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM