Žilinská oslava Dňa otcov sa blíži

Komunikačno-zážitková kampaň SLOVENSKO POTREBUJE DOBRÝCH OTCOV vstúpila do tretieho ročníka. Jej hlavným cieľom je spopularizovať oslavy Svetového dňa otcov na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Žilinská oslava Dňa otcov sa blíži
Foto: Rastislav Búgel

Výťažok celoslovenského projektu podporí Detskú linku záchrany 0800 12 12 12, ktorá ročne pomôže až 5000 deťom do 18 rokov.

„Keďže už pilotný ročník kampane 2013 bol odmenený prestížnym spoločenským ocenením KRIŠTÁĽOVÉ KRÍDLO v sekcii filantropia, považujeme za prejav našej spoločenskej zodpovednosti v nej pokračovať a rozširovať ju,“ povedala autorka projektu Silvia Struhárová, predsedníčka Zážitkového združenia AHOJ, o. z., ktoré spolu s Profitmedia, s.r.o. kampaň toho roku organizujú v Bratislave, Banskej Bystrici a Žiline.

Generálnym partnerom je NAFTA a. s. Hlavnými partnermi sú Bratislavský samosprávny kraj, Žilinský samosprávny kraj a Mesto Banská Bystrica. Záštitu nad Žilinským popoludním ku DŇU OTCOV 20. júna 2015 prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. „Žilinská župa sa rozhodla podporiť tento projekt ako poďakovanie pre všetkých dobrých otcov na Slovensku a vyzdvihnúť ich úlohu a význam pre našu spoločnosť. Verím, že týmto projektom sa podarí dostať do povedomia ľudí Deň otcov a tento sviatok sa bude z roka na rok tešiť z oveľa väčšej podpory,“ povedal žilinský župan.

Víkend ku Dňu otcov v Bratislave a regiónoch 20. – 21. 6. pozostáva zo zábavno-umelecko-hravých aktivít predovšetkým pre otcov a ich deti, ale aj širokú verejnosť.

V Žiline bude od 8. do 21. júna vo foyeri Úradu Žilinského samosprávneho sprístupnená výstava detských prác s názvom „Môj dobrý ocko“ určená najmä pre školy. V predvečer Dňa otcov 20. júna o 16. hodine si môžu zájsť ockovia (alebo aj starí otcovia a mamy) s deťmi do žilinského Bábkového divadla na predstavenie „Klára a a dvanásť mesiačikov“. Na silný príbeh o dôležitosti vzoru otca pre dieťa po celý život je pre nich vstup zdarma. Pre ostatných 3 eurá.

Na Banskú Bystricu čaká okrem výstavy detských prác v Historickej radnici od 9. 6. celodenný happening s voľným vstupom v Komunitnom centre Fončorda 20. júna od 9, do 19, hodiny. Na Bratislavu zasa slávnostný galaprogram v Divadle Malá scéna STU. Začne o 19,00 h pod názvom – Ďakovný koncert pre dobrých otcov 2015 a spojený bude s oceňovaním víťazov celoslovenskej facebookovej súťaže o titul Dobrý otec 2015 a odovzdaním výťažku kampane na Detskú linku záchrany, ktorú prevádzkuje Centrum Slniečko, n.o.. Vstupné je 12 eur. V programe sa predstavia mažoretky MERCI, MAOK a Martin Valihora a ich hudobní hostia.

„Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní… sú soľou života“ – to je motto kampane, ktorej poslaním je verejne oceniť a celospoločensky poďakovať otcom za ich starostlivosť, podporu, záujem a lásku. Vyzdvihnúť hodnotu dobrého otcovstva pre šťastie dieťaťa a jeho matky, pre prosperitu komunity a spoločnosti. Viac na: www.dobriotcovia.sk a fanúšikovskej stránke kampane na Facebooku s rovnakým názvom „Slovensko potrebuje dobrých otcov“, kde môžete prihlásiť do súťaže Dobrý otec 2015 aj vášho dobrého otca alebo starého otca, alebo hlasovať za najkrajší skutočný otcovský príbeh.

Kontakt:
Profitmedia, s.r.o.
profitmedia@profitmedia.sk
0907743283
www.profitmedia.sk

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk