Zuzana Gadušová Šport

Žilinčan Sagan s vedrom ľadovej vody nad hlavou: TOTO odkazuje Ficovi aj všetkým poslancom!

Do celosvetovej mánie sa pridal aj Peter Sagan ako je jeho zvykom, samozrejme vo veľkom štýle! Vyzval ho náš prezident Andrej Kiska. Peťo neostal nikomu nič dlžný, okrem Fica a poslancov nominoval aj ďalšie mená.

Ilustračný obrázok k článku Žilinčan Sagan s vedrom ľadovej vody nad hlavou: TOTO odkazuje Ficovi aj všetkým poslancom!
Zdroj: Webnoviny.sk

Nová internetová mánia s názvom ICE BUCKET CHALLENGE zasiahla celý svet. Známe osobnosti sveta sa oblievajú na videu studenou vodu. Potom nominujú ďalších adeptov na studenú sprchu. Mánia zhltla celý svet a videí na internete enormne pribúda. Zapojili sa osobnosti sveta ako Jorge Bush, Charlie Sheen či Roger Federer.

Náš prezident SR Andrej Kiska nominoval Petra Sagana. Ten výzvu hrdo a bez problémov prijal. Vysypal si dve vrecia ľadu do nádoby z vodou a smelo si ju prevrátil nad hlavu. Odhodil nádobu a začal nominovať ďalej.

S úsmevom a mokrým dresom nominoval celý parlament SR. Všetkých 150 poslancov ktorí v ňom zasadajú na čele s Róbertom Ficom. Ďalej nanominoval Fabiana Cancellara, Kimiho Räikkönena z F1 a kamaráta Martina Ryšavého.

Cieľ Ice bucket challenge má charitatívny charakter. Zámerom je ukázať svetu zákernú chorobu ASL (amyotrofická laterálna skleróza). Postihnutý má pri nej pocit, akoby ho obliala ľadová voda a svalstvo ochabuje a prestáva reagovať.

Foto: ilustračné

Peto Sagan Ice bucket ch.
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM