Soňa Vanovčanová Basketbal Šport

Žilina vyskúša rotovanie trénerov: Šancu dostanú aj ďalší

Vedenie žilinského basketbalového klubu sa podujalo na nezvyčajné kroky. Okrem toho, že v tíme hrá viacero zahraničných hráčov, vymení trénerov.

Ilustračný obrázok k článku Žilina vyskúša rotovanie trénerov: Šancu dostanú aj ďalší
Zdroj: Basketbal Žilina

K nezvyčajnému kroku sa odhodlalo vedenie basketbalového klubu PP & TV Raj Žilina. Nováčik Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa rozhodol rotovať trénerov.

Už v stredajšom stretnutí 19. kola na palubovke Karlovky (20. decembra o 19.00 hod.) nebude na lavičke trénerská dvojica Maroš Moravčík a Miroslav Futo.

Hlavným trénerom sa stal Richard Uhrina, asistovať mu bude Peter Mühlberger. Obaja sú osvedčení tréneri z vlastnej liahne, dlhé roky pôsobia v mládežníckom klube MBK Victoria Žilina.

Spoločne viedli napríklad družstvo starších minižiakov, kadetov či juniorov, aktuálne sú pri kormidle tímu starších žiakov. „V klube máme viacerých trénerov, chceme dať šancu ďalším, aby sa ukázali. Maroš Moravčík je nádejný tréner s budúcnosťou. Momentálne ho nahradí Richard Uhrina, asistentom a jeho mentorom bude Peter Mühlberger,“ uviedol pre portál basketliga.sk generálny manažér Žiliny Ondrej Šoška.

Basketbalisti PP & TV Raj Žilina patria k príjemným oživeniam aktuálneho ročníka Eurovia SBL. Nováčikovi patrí momentálne v tabuľke deviate miesto. Dôvodom mierneho prepadu bol nútený odchod amerických hráčov pre chýbajúce papiere potrebné na získanie prechodného pobytu na Slovensku. Aj preto prišla séria šiestich prehier za sebou.
Vedenie klubu medzitým angažovalo ich krajana Bobbyho Browna, ku ktorému sa však opäť pripojí trojica Američanov – Brandon Conley, Brandon Holcomb a Walter Wright. „Podarilo sa nám vybaviť pre hráčov národné víza. Ide o pilotný projekt, preto to nebolo ani jednoduché. Sme radi, že to vyšlo, bude to prospešné pre všetky kluby aj v ostatných športoch. Sme najmä radi, že sa vrátili naši overení a kvalitní hráči,“ vysvetlil situáciu Šoška.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM