Webnoviny - Futbal

Žilina v prípade postupu proti Loveču

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) – V utorňajšom odvetnom stretnutí 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 zvíťazil bulharský majster Litex Loveč na pôde víťaza čiernohorskej ligy Rudar Pljevlja 4:0. Hostia o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase. Druhý gól Litexu pridal niekdajší hráč Spartaka Trnava Nebojsa Jelenkovič. Bulharské mužstvo sa v 3. predkole LM 2010/2011 môže stretnúť so slovenským majstrom MŠK Žilina, ktorý musí v stredajšej odvete proti maltskému FC Birkirkara doháňať najtesnejšiu jednogólovú prehru z prvého súboja. V stretnutí HB Tórshavn – Red Bull Salzburg (1:0, prvý zápas 0:5) odohral celý druhý polčas v tíme hostí slovenský reprezentant Dušan Švento.

Výsledky utorňajších odvetných zápasov 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2010/2011:

HB Tórshavn (Faer. ostr.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 1:0 (0:0) – prvý zápas: 0:5, do 3. predkola LM 2010/2011 postupuje Salzburg Gól: 73. S. Samuelsen, rozhodoval: Tony Asumää (Fín.) Dušan Švento (Salzburg) nastúpil v 46. minúte.

Dinamo Tirana (Alb.) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 1:0 (1:0) – prvý zápas: 1:3, do 3. predkola LM 2010/2011 postupuje Tiraspoľ Gól: 18. Vila, rozhodoval: Leontios Trattou (Cypr.)

FK Renova (Mac.) – Omonia Nikózia (Cypr.) 0:2 (0:2) – prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postupuje Omonia Góly: 15. Aloneftis, 24. Leandro, rozhodoval: Duarte Nuno Pereira Gómes (Portug.)

The New Saints FC (Wales) – Bohemians Dublin (Ír.) 4:0 (3:0) – prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postupuje The New Saints FC Góly: 14. a 73. M. Williams, 6. Jones, 20. Sharp, rozhodoval: István Vad (Maď.)