Igor Petrík Správy

Žilina už má dve vonkajšie posilňovne: Pribudol ďalší workout park

Po Žiline bude chodiť čoraz viac "namakaných" ľudí. Spolupráca nadšencov z občianskeho združenia a žilinskej radnice priniesla vznik nového workout parku, vonkajšej posilňovne. Druhá v poradí pribudla na jednom zo žilinských sídlisk.

Ilustračný obrázok k článku Žilina už má dve vonkajšie posilňovne: Pribudol ďalší workout park
Zdroj: Dnes24.sk

Oddnes má Žilina už dva workout parky, alebo vonkajšie posilňovne. Druhá v poradí je na Borovej ulici na sídlisku Solinky a všetkým „workouťákom“ ju do užívania spoločne s Marekom Frťalom z občianskeho združenia Workout Team Žilina, odovzdal primátor Igor Choma.

„Celkové náklady na vybudovanie druhého workout parku v Žiline boli 2 200 eur, na ktorých sa mesto Žilina podieľalo sumou 1 200 eur, a to z grantu Cesta mládeže k zdravému životnému štýlu. Z fondov Európskej únie bolo na vybudovanie parku vyčlenených 800 eur a 200 eur na revitalizáciu asfaltového ihriska, ktoré je v blízkosti parku poskytol sponzor,“ povedal Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina.

Doplnil, že druhý žilinský workout park tvorí komplex statických cvičebných komponentov, ktoré budú slúžiť všetkým záujemcom o športové aktivity a umožnia im zacvičiť si v parku na čerstvom vzduchu. „Cvičenie pod šírym nebom je zadarmo a je dostupné pre každého,“ priblížil Čorba. Zároveň vyzýva verejnosť, ak by bola svedkom devastovania workout parkov, aby neodkladne kontaktovali Mestskú políciu Žilina na telefónom čísle 159.

„Pevne verím, že v budúcnosti sa po ďalších rokovaniach medzi mestom, Žilinským mládežníckym parlamentom a cvičenia chtivými nadšencami v Žiline vybudujú ďalšie workout parky,“ povedal Igor Choma, primátor Žiliny.

Foto: mesto Žilina

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM