Hokej Šport

Žilina poskočila o tri priečky: Výhra nad Miškovcom na domácom ľade

Žilina si polepšila v rebríčku Tipsport ligy. V trinástom kole výhra s trojgólovým náskokom.

Ilustračný obrázok k článku Žilina poskočila o tri priečky: Výhra nad Miškovcom na domácom ľade
Zdroj: Rastislav Búgel

Domácim vlkom sa darilo. Víťazstvo nad DVTK Miškovec prinieslo očakávaný postup v tabuľke.

Žilinčania šli do vedenia v prvej presilovke zápasu, keď sa po peknej kombinácii presadil Podešva. Maďarský tím odpovedal takisto v presilovke, ale o dvoch hráčov, keď sa presadil J. Milam. Vedenie domácim prinavrátil premiérovým gólom v sezóne Síkela, keď dobre sledoval puk a dorazil ho za chrbát Adorjana, ktorý ho nemal po strele domácich pod kontrolou. O 44 sekúnd už bolo 3:1, keď ďalšiu početnú výhodu využil Hvila. Hostia mohli v závere prvej časti vyrovnať, ale v poradí štvrtú presilovku nevyužili.

V druhej časti si Žilinčania strážili náskok a ubránili ho aj pri oslabeniach. V 33. minúte zvýšil náskok „vlkov“ svojím druhým gólom Hvila, ktorý po dobrom vysunutí vymiešal Adorjana v bránke Miškovca. V dueli bolo stále veľké množstvo vylúčených, v poslednej päťminútovke druhej tretiny mali Žilinčania k dispozícii výhodu o dvoch hráčov, ale ďalší gól v nej nepridali.

Hneď pri úvodnom striedaní tretej tretiny fauloval Miskolczi za bránkou domácich kolenom Žilina, za čo šiel predčasne pod sprchy a ruský zadák „vlkov“ s poškodeným kolenom do nemocnice. Domácimi nepríjemný moment v hre otriasol, v dlhej presilovke si neutvorili šancu a navyše v jej záverečnej minúte faulom pomohli hosťom vyrovnať sily na ľade. Žilina mohla zvýšiť náskok zásluhou obrancu Kučného, ale ten desať minút pred koncom na Adorjana nevyzrel. Domáci potom vyrobili ďalšie dve vylúčenia a pri druhom sa tréner Miškovca Hanlon šesť minút pred koncom rozhodol pre hru bez brankára. Tridsať sekúnd pred návratom vylúčeného Pastora sa však Adorjan vrátil do bránky. V závere sa už nič vážne na ľade neudialo a Žilina po výhre nad Miškovcom poskočila v tabuľke o tri priečky nahor.

„Potešila ma hra v oslabení, pretože sme ich vo štvrtok hrali veľmi veľa. Dali sme dva góly v presilovke, čo nám pomohlo. Okrem toho podali chlapci na čele s brankárom oduševnený výkon. Za stavu 4:1 sme hrali v tretej tretine už viac defenzívnejšie, súper mal problém s našou hrou v strednom pásme,“ uviedol tréner Žiliny Pavel Paukovček.

„Gratulujem domácim k víťazstvu, využili v úvodnej tretine dve presilovky, to rozhodlo,“ skonštatoval Glen Hanlon, tréner Miškovca.

MsHK DOXXbet Žilina – DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Podešva (Bárta), 15. Síkela (Bárta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matejka), 33. Hvila (Matejka) – 6. J. Milam (Kulmala).
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: Bagin 10 min za nešportové správanie – Pance 10 min za zhodenie rukavíc, Miskolczi 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Valach – Kacej, M. Orolín, 414 divákov

Zostavy:

Žilina: Mikoláš – Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej – Síkela, Podešva, Bárta – Rud. Huna, J. Milý, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Dom. Rehák, Ondruš, Hrazdíra

Miškovec: Adorjan – Kiss, Crawford, T. Slovák, Sziranyi, J. Milam, Lada, Jed – Magosi, Harrison, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Hajos, Loiseau, Somogyi – Vincze, Galanisz, Rito