Webnoviny - Futbal

Žilina odlieta v stredu na Island, v nedeľu proti Košiciam

Na futbalistov MŠK Žilina čaká na úvod sezóny 2011/2012 náročný program, spojený s cestovaním.

(WEBNOVINY) – Ešte pred ouvertúrou nového ročníka najvyššej domácej súťaže, v ktorej v nedeľu 17. júla o 19.30 h privítajú MFK Košice, nastúpia „žlto-zelení“ ešte predtým vo štvrtok 14. júla o 21.15 h SELČ na prvý duel 2. predkola Európskej ligy UEFA proti KR Reykjavík. Tento klub sa môže pochváliť ziskom 24 majstrovských titulov, 11 primátov v Islandskom pohári a 4 triumfov v Islandskom superpohári.

Výprava Žiliny odlieta na Island v stredu, návrat na Slovensko je naplánovaný na piatok v skorých ranných hodinách. Na ostrove „gejzírov“ čaká na Žilinčanov rozbehnutý súper. „Je to kvalitný tím, ktorý nemôžeme podceňovať. Suverénne vedú islandskú ligu, ešte neprehrali ani jeden zápas. Bude to pre nás ťažký oriešok proti odhodlanému súperovi. My však veríme nášmu mužstvu a tomu, že budeme úspešní,“ povedal na pondelkovej popoludňajšej tlačovej besede v Žiline český hlavný kormidelník MŠK Pavel Hapal.

Tréner Pavel Hapal počas tlačovej besedy MŠK Žilina pred novým ročníkom futbalovej ligovej sezóny 2011/2012Foto: SITA/Ján GrajciaríkPodľa jeho slov preferuje KR Reykiavík, ktorý vyradil v 1. predkole tím z Faerských ostrovov ÍF Fuglafjördur (výsledky: 3:1 /v/, 5:1 /d/), nórsky alebo švédsky štýl s dobrou organizáciou hry a fyzicky dobre pripravenými hráčmi. „Hrajú v rozostavení 4–3–3, ale vedia prejsť aj na systém 4–4–2. Podstatné bude, ako sa s tým vyrovnáme,“ uviedol ďalej žilinský kouč P. Hapal, ktorý ešte ako aktívny futbalista hral na islande s českou reprezentáciou, ale podľa jeho slov je to už dávno. Pod Dubňom majú o islandskom pohárovom súperovi dostatok informácií, asistent trénera žilinského mužstva Oto Brunegraf sledoval osobne zápasy Reykjavíku v rámci 1. predkola Európskej ligy UEFA, aby získal dostatok poznatkov. Štvrtkový prvý súboj EL rozhoduje 36-ročný Rakúšan Gerhard Grobelnik.

Žilinčania sa po návrate z Islandu budú musieť rýchlo preorientovať na Corgoň ligu, v spomenutom nedeľňajšom dueli už privítajú v domácom prostredí MFK Košice. Odvetný duel 2. predkola EL UEFA proti najstaršiemu a najúspešnejšiemu islandskému klubu KR Reykjavík absolvujú zverenci Pavla Hapala vo štvrtok 21. júla o 19.30 h na trávniku pod Dubňom, hlavným arbitrom bude Nór Ken Henry Johnsen.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM