Žilina mieri do osemfinále Youth League UEFA: V baráži zdolala Inter Miláno

Inter Miláno zdolali Žilinčania v utorok na domácom štadióne pod Dubňom 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Žilina mieri do osemfinále Youth League UEFA: V baráži zdolala Inter Miláno
Zdroj: Rastislav Búgel

Mladí futbalisti MŠK Žilina sa prebojovali do osemfinále Youth League UEFA. V baráži vyradili slávny Inter Miláno, ktorý zdolali v utorok na domácom štadióne pod Dubňom 3:1.

Šošoni viedli už po pár sekundách zásluhou Mária Sauera, ktorý na začiatku druhého polčasu zvýšil na 2:0 pre domácich. Favorizovaný taliansky tím dokázal v 77. minúte znížiť gólom Oliver Jurgens, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Žilinčania odolali záverečnému tlaku súpera a v nadstavenom čase definitívne rozhodol o senzačnom triumfe MŠK Vladimír Vaľko.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Žilinčania si vďaka víťazstvu nad jednou z najlepších akadémii v Európe zahrajú na začiatku marca v osemfinále mládežníckej Ligy majstrov. Súpera im určí žreb spomedzi tímov ako Real Madrid, FC Liverpool, Manchester United, Paríž St. Germain či Juventus Turín.