Správy

Vzbura v martinskej nemocnici: Až 27 zamestnancov odmieta služby a je odhodlaných dať výpoveď

Zamestnanci rádiologickej kliniky Univerzitnej nemocnice Martin sa vzbúrili. 27 z nich odmieta služby a je odhodlaných dať od Nového roka výpoveď. Vyhrotenú situáciu vedenie nemocnice nedramatizuje, avšak podľa právneho zástupcu nespokojných zamestnancov sú ochotní od pondelka nenastúpiť do služby.

Ilustračný obrázok k článku Vzbura v martinskej nemocnici: Až 27 zamestnancov odmieta služby a je odhodlaných dať výpoveď
Zdroj: TASR

Od 1. januára sú dokonca odhodlaní dať výpoveď. Dôvodom tohto rozhodnutia je primárka oddelenia, ktorá ich vraj osem rokov šikanuje a tiež nízke platy. Odznelo to vo štvrtok vo večernej relácii Rádiožurnál Slovenského rozhlasu.

Kým lekárom a sestrám platy dvíhali, laboranti rádiologickej kliniky Univerzitnej nemocnice Martin majú o 300 až 400 eur menej. Právny zástupca nespokojných zamestnancov povedal, že od pondelka odmietajú nastúpiť do služby, ak primárka ostane vo svojej funkcii. Vedenie nemocnice tvrdí, že situácia až taká dramatická nie je.

Ako povedala pre reláciu Rádiožurnál SRo hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová, primárka sa vzhľadom na vývoj situácie už vzdala funkcie a členovia menežmentu sa stretnú v piatok so zamestnancami rádiologickej kliniky. „Ak nestiahnu zamestnanci výpovede, sme pripravení na nepretržitú prevádzku, aby bola zabezpečená zdravotná starostlivosť,“ povedala Kapustová.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie