Iveta Hrabovská Od Vás

Vyhral s fotkou na šnúre: Žilinčan zahviezdil v Čechách

Marián Závacký je žilinský neprofesionálny fotograf, ktorý so svojou fotografiou porazil domácich a zahraničných súperov na jednom z najvýznamnejších fotofestivalov v Českej republike.

V sobotu 30. júna sa v Moravskej Třebovej konal 13. ročník Fotofestivalu pod názvom Príbeh ako zdroj inšpirácie. Jeho cieľom bolo predstaviť širokej verejnosti tvorbu nielen jednotlivcov, ale aj fotografických združení, či kolektívov – fotoklubov a nadviazať medzi nimi kontakt.

**Tohto ročníka sa zúčastnili aj členovia Fotoklubu Obzor pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline a predstavili tam kolekciu fotografií svojej aktuálnej tvorby pod názvom MY/4. **

Salón na šnúrach[/size][/co­lor]

Súčasťou fotofestivalu boli prednášky, workshopy, výstavy, internetová súťaž a fotosúťaž pod názvom Salón na šnúrach. Jednotliví autori vešali na šnúry svoje fotografie a porota ich hodnotila. Svoje fotky zavesili aj niekoľkí Žilinčania a dobre urobili, lebo v tomto ročníku bola najlepšia fotografia „Dom Deža Mráza“ od Mariána Závackého. Porotu táto čiernobiela fotografia uchvátila svojím jednoduchým námetom, ale zato úžasnou atmosférou a výborným technickým spracovaním.

Pripomenuli si obete holokaustu. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137724_Pri­pomenuli-si-obete-holokaustu]TU[/lin­k] RAdy, ako sa schladiť v horúčavách. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137800_RA­DY-A-TIPY:-Ako-sa-schladit-v-horucavach---]TU[/link]

salon na snure
13
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie