Iveta Hrabovská Rôzne

Výborná správa pre psíčkarov: Žiliná má prvé venčovisko

Na sídlisku Solinky vznikol priestor, kde sa môžu majitelia aj ich štvornohí priatelia naučiť sa správať v kontakte s inými psami i ľuďmi. Vybudovanie prvého venčoviska pre psov stálo 2 300 eur a peniaze získali psovodi z mestského grantu.

Venčovisko je financované s pomocou Mestského grantového systému 2012. Plocha na cvičenie a venčenie na voľno je ohradená plotom 400 m2 s prevádzkovým poriadkom a tromi prekážkami na precvičovanie základnej ovládateľnosti psa. V budúcnosti sa plánuje s postupným rozširovaním.

**Celková plocha vyhradená na cvičenie a venčenie psov má cca 2500 m2. V Žiline sú vyhradené tri plochy na verejné venčovisko v súlade s územným plánom mesta Žilina – na sídlisku Vlčince, smerom na sídlisko Hájik a už existujúce na Solinkách. **

Cieľom projektu je poskytnúť kvalitný, oživený a udržiavaný priestor pre psíčkarov a ich psov z celej Žiliny , ktorý bude dostupný 24 hodín. Psíčkari by sa vybudovaním týmto priestorom mali odučiť venčiť svojich psov na detských ihriskách, pieskoviskách a verejných plochách, kde po nich ostávajú často exkrementy.

[blockquote]Psovodi a záchranári K-7, ktorí venčovisko otvorili, chcú byť príkladom aj pre iné organizácie, ktoré možno podobne vybudujú aj ďalšie plochy pre komunitný život psíčkarov v Žiline. Dúfajú, že aspoň čiastočne zmenia pohľad na majiteľov psov, o ktorých sa hovorí, že sú bezohľadní, znečisťujú Žilinu exkrementami a ničia prostredie mesta.[/blockquote] Foto: OZ K-7 Psovodi a záchranári SR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie