Vlci hosťovali vo Zvolene: Tím spod Dubňa však odchádzal s prehrou

Po piatkovej prehre so Skalicou sa tímu spod Dubňa nedarilo ani v nedeľnom zápase so Zvolenom. Hosťujúci Žilinčania inkasovali štyri krát a súperovi strelili len jeden gól.

Ilustračný obrázok k článku Vlci hosťovali vo Zvolene: Tím spod Dubňa však odchádzal s prehrou

Stretnutie sa začalo v dobrom tempe. Domáci využili vďaka Andersonsovi hneď prvú presilovku. V 14. minúte prešiel Brabenec celým klziskom, obišiel žilinských obrancov a našiel Puliša, ktorý pohotovo poslal puk za chrbát Tomeka. V 19. minúte už bolo 3:0, keď Semorád zužitkoval Pulišovu prihrávku. Do druhej tretiny nastúpili hostia so striedajúcim brankárom Cibulom a toho prekonal v 26. minúte peknou strelou Žilka. Po chybe domácej obrany znížil Rehák strelou medzi nohy brankára Baroša. V záverečnej tretine sa obaja brankári prekonávali. V 43. minúte mohol zvýšiť V. Fekiač, ale namiesto strely prihral puk súperovi. Vzápätí sa Bagin preštrikoval cez hosťujúcu obranu, ale bekhendom mieril mimo. V 53. minúte sa ocitol sám pred Cibulom Žilka, ale netrafil bránku. O dve minúty po žilinskom útoku zapol semafor Baroš.

HKM Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Hlasy trénerov

Josef Turek, tréner HKM Zvolen: „Rozhodla prvá tretina, ktorú sme vyhrali 3:0. Narazili sme na silného súpera, ktorý hral agresívny hokej. Pozitívne bolo, že sme sa s tým dokázali vyrovnať a neoplácali sme. Veľmi dobre nás podržal Samuel Baroš. Chcel by som pochváliť celé mužstvo za tvrdú drinu a za veľmi dobrý výkon.“

Milan Jančuška, tréner MsHK Žilina: „Opäť sa ukázalo, aká je dôležitá koncovka a premieňanie šancí, pretože výsledok nezodpovedá priebehu hry. Zvolen perfektný v efektivite. Prvá tretina šesť striel – tri góly. My sme v druhej tretine mali naozaj veľa šancí a treba povedať, že v koncovke sa trápime. Nakoniec sa to ukázalo aj v dnešnom zápase, lebo z toľkých šancí nedať góly, tak to sa nedá vyhrať."

Góly: 7. Andersons (Jurík, Krejčí), 14. Puliš (Brabenec), 19. Semorád (Puliš, Brabenec), 26. Žilka (Kentoš, F. Fekiač) – 32. Rehák (Konečný). Rozhodovali: J. Konc – Frimmel, Kollár, vylúčení: 3:4 na 2 minúty, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, 1176 divákov

HKM Zvolen: Baroš – Pokovič. Juraško, Krejčí, Andersons, Bagin, Habšuda, F. Fekiač, Hataš – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, Mráz, Jurík – Kihůfek, Klíma, Ďaloga – Kentoš, V. Fekiač, Žilka

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (21. Cibula) – Grmna, Kurali, Makovský, Novotný, Bajaník, Brejčák, Ninik, Rogoň – Ri. Huna, Ró. Huna, Švec – Konečný, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Lipovský, Rehák,