Futbal Šport Video

Víťazstvo MŠK vonku: Žilina si priniesla z Trnavy tri body, VIDEO

Aktuálny majster Fortuna ligy sa v ôsmom kole stretol so Žilinou, ktorá si z Trnavy odnielsa plný bodový zisk.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo MŠK vonku: Žilina si priniesla z Trnavy tri body, VIDEO

MŠK Žilina vyhral v ôsmom kole Fortuna ligy (15. septembra) nad Spartakom Trnava 2:1. Všetky góly padli v druhom polčase.

Žilinčania sa od začiatku snažili čo najdlhšie držať loptu na svojich kopačkách. Domáci sa dostali k zakončeniu až po 10 minútach, ale Malecki vystrelil nad bránu, Bakoš mieril vedľa a Grendelova lopta letela tesne okolo ľavej šibenice. V 20. minúte po centri Grendela hlavičkoval Bakoš vedľa. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal, ktorý pokračoval takmer do konca polčasu a obaja brankári boli prakticky bez práce. Tesne pred koncom polčasu v 43. minúte natiahol brankára Chudého nebezpečnou strelou hosťujúci Boženík, ale tá, našťastie pre domácich, letela tesne vedľa.

V druhom polčase najskôr v 47. minúte po centri Maleckého odvrátil nebezpečenstvo Králik, ktorý hlavičkoval nad bránu Holeca. V 66. minúte strelu Diaza kryl pozorný Chudý a potom začali padať góly. V 68. minúte prenikol po pravej strane Grendel a jeho prihrávku zblízka premenil Malecki na vedenie domácich. V 77. minúte si dal nešťastný vlastný gól Kadlec, keď usmernil loptu k ľavej žrdi trnavskej brány. Krátko predtým neplatil gól Maleckého pre ofsajd. V 80. minúte vyšla Žilinčanom dobrá akcia a po vyšachovaní trnavskej obrany Škvarka umiestnil loptu za chrbát Chudého. Žilinčania si v závere už vedenie postrážili a získali v Trnave tri body.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 68. Malecki – 77. Kadlec (vl.), 80. Škvarka. Rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, Bednár, ŽK: Tóth – Kaša, 5583 divákov

Zostavy:

Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Rada, Kulhánek – Malecki, Schirtladze (55. Miesenböck), Grendel (78. Ghorbani) – Bakoš

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Sluka – Fazlagič, Káčer – Tomič (77. Holúbek), Škvarka (85. Pečovský), Diaz – Boženík (71. Balaj)