Michal Demjanovič Kultúra

Víkendujete pod Dubňom? Máme pre vás tipy, kam sa dá vyraziť

Po pracovných či študijných dňoch prichádza zaslúžený čas oddychu a víkendového voľna. Pomôžeme vám vybrať si z možností v meste, ktorými zaženiete nudu.

Ilustračný obrázok k článku Víkendujete pod Dubňom? Máme pre vás tipy, kam sa dá vyraziť
52
Galéria

Ali Caldwell & Martin Valihora unit

20. 1. 2017, o 19:00, Mestské divadlo, Žilina

Bubeník Martin Valihora predstaví na januárovom koncerte excelentnú zostavu muzikantov, Eugena Vizváryho, Michala Bugalu a Oskara Rózsu. Spolu s Martinom Valihorom budú sprevádzať speváčku Ali Caldwell. Mladá dvadsaťosemročná Afroameričanka je finalistkou speváckej súťaže “Voice 2016”, kde sa o jej hlas v top osmičke bili Alicia Keys, Miley Cyrus i Adama Levine z Maroon 5. Ali Caldwell nenechá nikoho na pochybách, že je speváckou hviezdou.

Trippin + Jam Session

20. 1. 2017, o 21:00, Klub Kolečko, Žilina

Príď si zajamovať a dvoma reggae djmi 20.1.2017 do Klubu Kolečko. Každý umelec je vítaný. Line up: One Family Sound & Natty Youth Sound, Fadda Ekop & Dj Sample Lee.

Ídomeneus

21. 1. 2017, o 19:00, Mestské divadlo, Žilina

Jeden z najuvádzanejších súčasných nemeckých dramatikov Roland Schimmelpfennig oživuje vo svojej hre antický mýtus o krétskom kráľovi Ídomeneovi, ktorý sa po desiatich rokoch vojny vracia víťazne domov z vyplienenej Tróje. Blízko krétskych brehov však zastihne jeho loďstvo silná búrka a on, aby sa zachránil, prisľúbi obetovať božstvám mora prvú živú bytosť, ktorú na Kréte stretne. Keď však na jedinej lodi, ktorá sa v búrke nepotopí, pristane na domovskom brehu, prvý, koho uvidí, je jeho vlastný syn Idamantes.

Live koncert – Just, De Art, QuePASO

21. 1. 2017, o 20:00, Smer music bar, Žilina

Pripravili sme si pre Vás hudobnú sobotu. Na našom B pódiu sa na Vás tešia kapely: Just, DeArt a Branislav Balačin – Quepaso. Pohodová akustická muzika od výborných hudobníkov. Vlastná aj prevzatá tvorba. Vstup zdarma.

Grabstein + hostia

21. 1. 2017, o 20:00, Klub Kolečko, Žilina

Grabstein – prvá slovenská Rammstein tribute skupina z Banskej Bystrice k nám príde spraviť úžasnú šou 21.1.2017.Skvelé hudobné ale aj vizuálne vystúpenie by si nemal nechať ujsť žiaden správny fanúšik kapely Rammstein.

O veľkom jedákovi a čarovnom kabáte

22. 1. 2017, o 16:00, Bábkové divadlo, Žilina

Za poctivú prácu- pekelná odmena -kabát síce ošarpaný, ale vrecká sa v ňom peniazmi plnia. To všetko predznamenáva hlavnému hrdinovi bezstarostný život vo večnej hojnosti. Rozprávkový motív „oslíka otras sa“, je však posunutý. Hladoš za svoj blahobyt platí daň. Nesmie totiž kabát vyzliecť. Vnútro štedrého dobráka nezakryje vonkajšok otrhaného šklbana, a keďže sa podľa očakávania v jeho živote nakoniec objaví žena, musí sa Hladoš rozhodnúť. Stará múdrosť totiž vraví, že šaty robia človeka a princeznička.

Hokejový zápas

22. 1. 2017, o 17:00, DOXXbet aréna, Žilina

Hokejový zápas 42. kola najvyššej slovenskej hokejovej ligy. V zápase sa stretne domáca Žilina, ktorá bude hostiť Nitru.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie