Igor Petrík Rôzne

VIDEO: Tento krásny chlapček zo Žiliny potrebuje pomoc: Chcem ostať s maminou

Osud sa s nimi nepekne zahráva a tí, ktorí by im mali pomôcť sa im obrátili chrbtom. Mladá mamička Ivana je na dne svojich síl a prosí ľudí o pomoc. Na výchovu a starostlivosť o syna je absolútne sama. Po tom, ako ju vyhodili z práce, jej pomôcť odmietla aj rodina.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Tento krásny chlapček zo Žiliny potrebuje pomoc: Chcem ostať s maminou
Zdroj: Dnes24.sk

Žilinčanka Ivana má starostí vyše hlavy. „Už nevládzem, prestávam mať chuť do života. Prepadáva ma stále väčší strach a zúfalstvo,“ hovorí Ivana. Staršieho syna jej vzala sociálka, pretože s ním žila v detskom krízovom centre. „V centre sa mi vyhrážali, že ak nezoženiem peniaze na bývanie, zavolajú na mňa sociálnu kuratelu a vezmú aj syna. A jedného dňa sa to aj stalo, dôvod neuviedli,“ opisuje zúfalá matka. Syna si osvojila jej teta a sľúbila, že sa môžu stretávať. No nie vždy to ide tak ľahko.

Druhé dieťa vychováva Ivana sama. Otec jej výživné neplatí. Sebastiánko je veľmi šikovný a krásny chlapček. Pred pár mesiacmi sa na rodinku usmialo šťastie. Sebastiána vzali do škôlky a Ivana mohla ísť pracovať. No po krátkom čase prišla ďalšia rana. „Bez udania dôvodu ma vyhodili z práce. Zrútil sa mi svet. Keď nemám prácu, nemám nič. A to nie je všetko. Malého som odhlásila z letnej škôlky, lebo mi rodina sľúbila, že sa oňho cez leto postará. No zavolali mi, že to neplatí. Padla som na najhlbšie dno,“ vysvetľuje nešťastná mamička.

Už druhýkrát ma „na krku“ sociálku. Podľa jej slov na ňu naliehajú. Ivana potrebuje zaplatiť dlžné nájomné, zaplatiť škôlku na leto pre Sebastiánka a prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk prosí o pomoc. „Hanbím sa takto žiadať o pomoc, ale sama už nevládzem. Budem vďačná ze akúkoľvek pomoc. Ďakujem všetkým z celého srdiečka,“ uzatvára Ivana.

Podporiť ju môžte tu: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/2528

Foto a video: ĽudiaĽuďom.sk

Sebi zo Žiliny potrebuje pomoc
3
Galéria
Tento krásny chlapček potrebuje pomoc VIDEO
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM