Soňa Vanovčanová Krimi

Veľké nešťastie vo Vrátnej: Muž (†40) neprežil pád lavíny

Horská záchranná služba informovala o nešťastí, ku ktorému došlo v žľabe pod Veľkým Kriváňom. Ku nehode došlo po páde lavíny.

Ilustračný obrázok k článku Veľké nešťastie vo Vrátnej: Muž (†40) neprežil pád lavíny
Zdroj: TASR

V stredu (9. januára) v dopoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba (HZS) informáciu o páde lavíny v žľabe pod Veľkým Kriváňom, spadajúcom do Vrátnej doliny, ktorá zasypala skialpinistu.

Podľa informácií HZS prehľadávanie lavíny okamžite zahájili jeho kamaráti pomocou vyhľadávacích prístrojov, ktoré mali našťastie všetci pri sebe. „Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nemohla byť do záchrannej akcie nasadená posádka VZZS, horskí záchranári z Oblastného strediska Malá Fatra tak postupovali na miesto nehody pozemne,“ uviedla HZS na svojich webových stránkach. Medzitým sa podľa horských záchranárov kamarátom podarilo zasypaného nájsť a vyhrabať ho spod snehu.

„Muž bol v bezvedomí, bola potrebná okamžitá resuscitácia, ktorú vykonávali do príchodu záchranárov HZS. Záchranári HZS pokračovali v oživovaní naďalej, no napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa 40 – ročného muža slovenskej národnosti nepodarilo zachrániť,“ konštatovala HZS.

Záchranári následne telesné pozostatky nebohého muža nabalili a za pomoci lanovej techniky transportovali do doliny, odkiaľ bude terénnym vozidlom dopravený do Štefanovej a odovzdaný obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR.

„Predpokladáme, že vplyvom sneženia bude mať lavínový stupeň stúpajúcu tendenciu. Horská záchranná služba naďalej dôrazne upozorňuje návštevníkov horských oblastí, aby neriskovali pohyb na miestach, ktoré za daných podmienok nie sú bezpečné,“ upozorňuje HZS.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM