Iveta Hrabovská Iné športy

Veľká smola: Pád zmaril ďalší úspech Sagana

Peter Sagan v piatej etape nevyhral, pred cieľom sa zaplietol do hromadného pádu. Nemec Greipel vybojoval double a Fabian Cancellara je aj naďalej lídrom.

Nemec André Greipel vyhral druhú etapu v rade na cyklistických pretekoch Tour de France, keď sa presadil vo štvrtkovom piatom dejstve z Rouenu do Saint-Quentinu (196,5 km). Cyklista tímu Lotto-Belisol Greipel si vybojoval tretí etapový triumf na Tour v kariére.

Greipel v záverečnej šprintérskej koncovke zdolal Austrálčana Matthewa Gossa, tretí skončil Argentínčan Juan José Haedo. Slovák Peter Sagan sa zaplietol 2600 m pred cieľom do pádu, ale aj naďalej si udržal zelený dres lídra bodovacej súťaže.

**Z tria Slovákov skončil najlepšie Peter Velits, ktorý finišoval na 21. priečke. **

[blockquote]Martina Velitsa klasifikovali na 73. pozícii. Peter Sagan napokon prišiel do cieľa na 152. priečke, ale keďže ho pád zastihol v ochrannej trojkilometrovej zóne, pripísal si čas víťaza. [/blockquote]