Webnoviny - Futbal

V Žiline vyčíňali aj srbskí fanúšikovia

Bitka medzi slovenskými a srbskými fanúšikmi sa strhla tesne pred zápasom 4. predkola Európskej ligy UEFA 2009/2010 medzi MŠK Žilina a FK Partizan Belehrad.

Pri štadióne, kde sa konflikt odohral, v tej chvíli neboli žiadni policajti. Stret si vyžiadal zranených, zničené autá a kompletne zdemolovaný bar v susednom zimnom štadióne. Bar má rozbité všetky okná, polámané stoličky a pri vstupe bol veľkoobjemný kontajner.

Ešte dve hodiny pred zápasom pritom vládla v meste zdanlivo priateľská atmosféra. Podľa viacerých očitých svedkov začali Žilinčania zo zadnej ulice hádzať na Srbov kamene. Tí útok opätovali. Niekoľko desiatok “Grobarov” preskočilo plot zo svojho sektora a zaútočilo na Žilinčanov, ktorí sa snažili dostať na svoju tribúnu. “Hádzali po nás kamene, rozbili mi koleno. Začali sme utekať, to nie sú ľudia,” povedal pre agentúru SITA starší muž, ktorý sa v kordóne kukláčov pomaly presúval na tribúnu. Policajné posily Srbov zahnali späť do sektora. Keď fanúšikovia sektor obchádzali, policajti mierili na srbských fanúšikov brokovnicami.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie