Webnoviny - Futbal

V uliciach Žiliny je vyše 300 Grobarov, v meste je pokoj

V uliciach centra Žiliny je pred večerným zápasom 4. predkola Európskej ligy UEFA 2009/2010 medzi MŠK Žilina a FK Partizan Belehrad vyše 300 fanúšikov srbského tímu.

Situácia v meste sa zatiaľ zaobišla bez jediného incidentu. Grobari, ako sa fanúšikom Partizanu hovorí, sedia v reštauráciách, baroch, kaviarňach, či vinárňach. Ulicami znejú ich chorály. Zápas sa začína o 19:30.

„Fanúšikova Partizanu sú roztrúsení po celom meste. V meste je pokoj. V teréne máme vyše 40 príslušníkov,“ uviedol pre agentúru SITA operačný dôstojník mestskej polície Ján Capko. Mestskí policajti sa poistili vzhľadom na skúsenosti s fanúšikmi Hajduku Split, ktorí zranili aj mestských strážnikov. V rizikových sektoroch majú ochranné štíty a protiúderové komplety, tzv. korytnačky.

Ulice Žiliny sú bez incidentov aj podľa štátnej polície. Hovorca žilinskej polície Radko Moravčík povedal, že v uliciach majú dostatočný počet policajtov aj techniky, aby zaistili v meste bezpečnosť, zdravie a život obyvateľov a verejný poriadok pred zápasom, počas neho aj po ňom. V prípade mimoriadnej situácie sú schopní zasiahnuť aj priamo na štadióne, na ktorom nesú zodpovednosť za nerušený priebeh žilinskí usporiadatelia. V strehu sú aj železniční policajti. Na štadión sa dá z centra dostať iba cez železničný podjazd.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie