V bábkovom divadle zahrajú dospelým svadbu

V rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých pripravili na 16. marca divadelnú inscenáciu „projekt.svadba“.

Webnoviny -

Foto: Kersten A. RiechersŽILINA 4. marca (WEBNOVINY) – V rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých v žilinskom Bábkovom divadle pripravili na 16. marca divadelné predstavenie „projekt.svadba“.

Ide o autorskú divadelnú inscenáciu, ktorej hlavnou témou je svadobný obrad. Mladí tvorcovia v nej reflektujú svoj postoj k obradu, kultúrnemu fenoménu ako aj samotnému pojmu svadba.

Divákom predstavujú široký pohľad na tento akt z perspektívy súčasnosti aj hlbokej minulosti. Javiskový tvar je vyváženou syntézou pohybu, spevu, divadla a dokumentu. Okrem poetických a metaforických obrazov je inscenácia okorenená aj príjemnou dávkou humoru a irónie. „Vodiacou niťou inscenácie je záznam autentickej diskusie členov tímu, ktorá sa rozpútala po vzhliadnutí tradičnej dedinskej svadby. Inšpiráciu pre scénickú kompozíciu svadobných obrázkov tvorí slovenský svadobný folklór, svadobný gýč, súčasný obrad ako aj svadba tradičná a ľudová so svojskými obyčajami, zvykmi, tancami, piesňami a symbolmi,“ približuje Ľubica Melová zo žilinského Bábkového divadla. Minulý rok získala inscenácia hlavnú cenu Grand Prix na festivale Nová dráma 2010.

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.