Uvítanie detí do života a Slávnosť jubilantov: Chcete sa ich zúčastniť?

Mesto bude opäť organizovať dve milé slávnosti. Tentokrát je však potrebné, aby sa rodičia detí a jubilanti na podujatie prihlásili skôr, než im bude zaslaná pozvánka.

Soňa Vanovčanová

Mesto Žilina s cieľom privítať našich najmenších, novonarodených obyvateľov mesta, organizuje slávnostný obrad v priestoroch Radnice mesta Žilina. Taktiež s cieľom uctiť si starších, organizuje stretnutie s jubilantmi. Vzhľadom k úpravám v legislatíve, ktorá sa týka ochrany osobných údajov, však nastali zmeny, ktoré sa týkajú podujatí Uvítanie detí do života a Slávnosť jubilantov. Informovala o tom hovorkyňa žilinskej radnice Barbora Zigová.

„Rodičia detí a rovnako i jubilanti, ktorí sa chcú týchto slávnostných podujatí zúčastniť, sa musia na podujatia prihlásiť (dať svoj písomný súhlas), aby im bola zaslaná pozvánka. Vyplnené žiadosti pre najbližšie konanie slávností je potrebné doručiť do 18. 2. 2019,“ uviedla Zigová.

Ako ďalej podotkla, žiadosti môžu rodičia a jubilanti zasielať písomne na adresu Mestského úradu v Žiline, alebo doručiť osobne do podateľne MÚ v úradných hodinách počas pracovných dní a taktiež elektronicky na email: dana.nagyova@zilina.sk (č. tel. 041 / 706 3 411). Následne bude úrad kontaktovať rodičov a jubilantov zaslaním pozvánky na slávnosť.

"Najbližšia slávnosť je určená pre detičky narodené v mesiacoch júl, august, september alebo október 2018. Slávnosti jubilantov sa môžu zúčastniť všetci, ktorí dosiahli krásny vek 70, 75, 80, 85, 90 a viac rokov (91, 92, 93 …). Najbližšia slávnosť je určená pre jubilantov, ktorí svoje jubileum dosiahli v mesiacoch september, október, november alebo december 2018, " doplnila Zigová.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk